RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Znęcali się nad pięcioletnimi bliźniaczkami. Matka i jej konkubent aresztowani

Pogotowie wezwał ktoś z rodziny, policję poinformował lekarz (fot. Shuttestock/271 EAK MOTO)
Pogotowie wezwał ktoś z rodziny, policję poinformował lekarz (fot. Shuttestock/271 EAK MOTO)

Matkę pięcioletnich bliźniaczek i jej konkubenta zatrzymano po tym, jak dzieci trafiły do szpitala. Jedna z nich miała poważne obrażenia głowy i ciała, druga – inne ślady wskazujące na maltretowanie. Kobieta i mężczyzna usłyszeli zarzuty. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie zabójstwa.

Jeden groził, że zamorduje rodzinę siekierą, drugi chciał się zemścić za odrzucone zaloty

45-letni Zbigniew C. z okolic Bolesławca po pijanemu groził żonie i dzieciom siekierą, którą zniszczył część mebli. Kilka dni później 57-letni...

zobacz więcej

O sprawie jako pierwsze informowało Radio Gdańsk. W niedzielę Sąd Rejonowy w Lęborku zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla pary. Rodzina mieszka w Siemirowicach w powiecie lęborskim. W domu oprócz bliźniaczek mieszka jeszcze dwoje dzieci: ich starszy brat oraz kilkumiesięczne dziecko mężczyzny. Jak udało się ustalić portalowi tvp.info, znęcano się jednak tylko nad bliźniaczkami.

Po pogotowie w piątek zadzwonił jeden z członków rodziny. Wtedy okazało się, że jedna z dziewczynek ma poważne obrażenia całego ciała i głowy. Także druga z bliźniaczek miała na ciele ślady wskazujące na długotrwale znęcanie się. Śledczy będą ustalać, jak długo to trwało.

24-letnia matka usłyszała trzy zarzuty m.in. za znęcanie się nad dziećmi i nieudzielenia im pomocy. 27-latek ma zarzut usiłowania zabójstwa. Nie przyznają się do winy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej