SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Koniec obowiązkowego noszenia maseczek? Minister: Decyzja dziś lub jutro

Kolejne etapy znioszenia restrykcji (fot. Hugo Amaral/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Kolejne etapy znioszenia restrykcji (fot. Hugo Amaral/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dzieci wracają do szkoły. Na razie najmłodsze

Od poniedziałku w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III, jednocześnie nadal będzie organizowana nauka zdalna. Ministerstwo...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak wyjaśnił minister zdrowia, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws. maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel. O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w Polsat News.

– Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt – podobnie jak wesela – wspólnie z panem premierem – odparł minister. – Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku – dodał.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki.

źródło:
Zobacz więcej