RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koniec obowiązkowego noszenia maseczek? Minister: Decyzja dziś lub jutro

Kolejne etapy znioszenia restrykcji (fot. Hugo Amaral/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Kolejne etapy znioszenia restrykcji (fot. Hugo Amaral/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali, od kiedy nie będzie obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Dzieci wracają do szkoły. Na razie najmłodsze

Od poniedziałku w szkołach podstawowych będą organizowane zajęcia dla klas I-III, jednocześnie nadal będzie organizowana nauka zdalna. Ministerstwo...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Jak wyjaśnił minister zdrowia, wraz z zakomunikowaniem decyzji ws. maseczek podane zostaną nowe informacje dotyczące możliwości organizowania wesel. O to, kiedy zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na ulicach, Szumowski został zapytany w Polsat News.

– Myślę, że dzisiaj lub jutro będziemy komunikowali ten fakt – podobnie jak wesela – wspólnie z panem premierem – odparł minister. – Mamy tak naprawdę trzy województwa, które mają wskaźnik (przenoszenia zakażeń) powyżej jednego lub jeden, gdzie być może trzeba się zastanowić, czy nie pozostawić jednak tego obowiązku – dodał.

Nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej obowiązuje od 16 kwietnia. Można do tego użyć odzieży lub jej części (np. chustki), maski albo maseczki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej