Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Michał, karty przynieś”. Nitras nagrany podczas spotkania [WIDEO]

Dziwne zachowanie posła PO (fot. PAP/Piotr Nowak)

Podczas spotkania nowego kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego z mieszkańcami Stargardu, ktoś nagrał jego partyjnego kolegę Sławomira Nitrasa. Polityk zwracał się do działacza swojej partii. Karty przynieś, 30 kart – mówił.

Trzaskowski z poparciem Zielonych. Warunek: powstrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej

Rada Krajowa Zielonych zaakceptowała Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta. Kandydat zgodził się na 21 postulatów Zielonych, m.in. na...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Rafał Trzaskowski kontynuował w niedzielę objazd po Pomorzu Zachodnim. Warto zaznaczyć, że nie prowadzi on jeszcze kampanii wyborczej, bo nie ma wyznaczonego terminu przeprowadzenia wyborów prezydenckich.

Prezydent Warszawy i zastępca Małgorzaty Kidawy-Błońskiej był w Stargardzie, gdzie rozmawiał z mieszkańcami i robił sobie z nimi zdjęcia. Jednak to nie zachowanie tego polityka zwróciło uwagę, a jego partyjnego kolegi z tamtego regionu, posła Sławomira Nitrasa.

Uczestnik spotkania przypadkowo nagrał, jak Nitras wydaje instrukcje działaczowi tamtejszej PO. – Michał, Michał. Karty. 30 kart. Karty przynieś – powiedział do działacza Nitras. – Czyste, tak? – dopytywał mężczyzna.

Nie wiadomo, o co dokładnie chodziło Nitrasowi. Według sugestii internautów mogło chodzić o karty z listami poparcia dla nowego kandydata. Taka praktyka jest jednak zabroniona; zbierać podpisów nie można, dopóki nie ruszy oficjalna kampania wyborcza.

źródło:
Zobacz więcej