Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trzaskowski przyłapany na kłamstwie ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego [WIDEO]

Rafał Trzaskowski mija się z prawdą ws. złożonych przez siebie deklaracji (fot. portal tvp.info)

– Od kiedy zostałem prezydentem Warszawy mówię dokładnie to samo. Jak skończy się maraton wyborczy, wystąpię z inicjatywą nadania jednej z warszawskich ulic imienia Lecha Kaczyńskiego – stwierdził Rafał Trzaskowski. To nieprawda. W marcu 2019 r. prezydent Warszawy, wyrażając obawę, że jego „propozycja nikogo by nie zadowoliła”, złożył publicznie konkretną obietnicę w tej sprawie.

Trzaskowskiego zapytano, jakie ma wady. Zaczął mówić o Kaczyńskim

– Jakie wady ma Rafał Trzaskowski i co może pokrzyżować plany jego sztabowi? – zapytał kandydata KO na prezydenta Jarosław Kuźniar, prowadzący...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” polityk Platformy Obywatelskiej odniósł się do swojej wypowiedzi, w której stwierdził, że mimo iż jest w połowie kadencji, to nadaniem jednej z warszawskich ulic imienia Lecha Kaczyńskiego powinien zająć się jego następca. Został przy tym złapany na kłamstwie. Cytujemy w całości trzy wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego uporządkowane czasowo.

6 marca 2019 r. Konferencja prasowa w warszawskim ratuszu:

„Mówiłem kilkukrotnie, że uważam, że Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie w Warszawie, natomiast nie chcę podejmować inicjatywy w ogniu kampanii wyborczej, która się właśnie zaczyna, w ogniu kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego a później parlamentu, dlatego, że świetnie wiem, że w kampanii wyborczej mielibyśmy tylko i wyłącznie zgiełk polityczny, prawdopodobnie moja propozycja nikogo by nie zadowoliła. Nota bene każda propozycja w tej kwestii będzie kontrowersyjna, ja rozmawiałem, przeprowadziłem dziesiątki rozmów na ten temat i wiem, jakie to budzi emocje i dlatego jeżeli chodzi o Lecha Kaczyńskiego, ja zgłoszę swoją konkretną propozycję, ale po wyborach parlamentarnych”.

teraz odtwarzane
Rafał Trzaskowski o ulicy Lecha Kaczyńskiego w stolicy

RPO milczy ws. ataku na TVP, bo… „Trzaskowski nie występował w charakterze prezydenta”

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar nie zamierza interweniować w związku z próbą zastraszania dziennikarzy przez Rafała Trzaskowskiego, do...

zobacz więcej

19 maja 2020 r. Rozmowa w Polsat News:

– Jeśli zostanę prezydentem Rzeczypospolitej, będę namawiał usilnie prezydenta stolicy z opozycji, który zajmie moje miejsce, żeby wystąpił z inicjatywą stworzenia w Warszawie ulicy Lecha Kaczyńskiego.

24 maja 2020 r. Fragment wywiadu dla „Rzeczpospolitej”:

„Czy nie ma pan poczucie, że deklarując, że będąc prezydentem RP, będzie pan namawiał prezydenta Warszawy, żeby w stolicy powstała ulica Lecha Kaczyńskiego, naraził się pan na śmieszność?

Rafał Trzaskowski: Dlaczego? Mówię dokładnie to samo od kiedy zostałem prezydentem Warszawy. Jak skończy się maraton wyborczy, wystąpię z inicjatywą nadania jednej z warszawskich ulic imienia Lecha Kaczyńskiego.

Wcześniej mówił pan, że po wyborach parlamentarnych.

Mówiłem, że powinno to nastąpić po maratonie wyborczym. Sprawa jest na tyle poważna, że nie powinna być wrzucana w machinę kampanii wyborczej. Lech Kaczyński zasługuje na warszawską ulicę w godnym miejscu”.

źródło:
Zobacz więcej