Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 25.05 – zero po raz piąty

Mazowsze zmaga się z epidemią koronawirusa (fot. Dominika Zarzycka/NurPhoto via Getty Images)

W województwie mazowieckim odnotowano w ciągu ostatniej doby 20 nowych zakażeń koronawirusem – dwukrotnie mniej niż jeszcze w sobotę. Łącznie liczba potwierdzonych przypadków wirusa SARS-CoV-2 na Mazowszu to już ponad 3,2 tys., z czego 992 w Warszawie. Ostatnia doba była już piątą w maju, gdy nie odnotowano zgonu spowodowanego Covid-19.

Szpital MSWiA sprawdza nowy lek stosowany u zakażonych koronawirusem

Szpital CSK MSWiA rozpoczyna program testowania nowego leku u pacjentów zakażonych koronawirusem. –Nadzieje są duże, ponieważ w badaniach wykazano,...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii na Mazowszu zmarły 247 osoby zakażonych koronawirusem i liczba ta nie zmieniła się od soboty. W tym miesiącu brak zgonów spowodowanych Covid-19 w regionie odnotowano 15, 11, 10 i 2 maja, a wcześniej – 3 kwietnia.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej – podanych w niedzielę po południu – wynika, że w tej chwili objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 15 366 osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się 2 017 osób.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 21 326 osób. 996 z nich zmarło.

Województwo mazowieckie z 3217 infekcjami jest drugie pod względem liczby pacjentów z Covid-19.

Do urzędu osobiście? Od dziś już można

Od 25 maja sprawy urzędowe będzie można załatwić osobiście, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych. Liczba osób przebywających w jednym...

zobacz więcej

Z danych resortu zdrowia wynika, że na pierwszym miejscu statystyk zakażeń znajduje się woj. śląskie, zaś trzecie jest dolnośląskie, z odpowiednio: 6982 i 2418 osobami zakażonymi.

Z 20 nowo odnotowanych na Mazowszu zakażeń najwięcej (5) pochodzi z powiatu kozienickiego. Pozostałe potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to osoby obu płci wykazane w powiatach: nowodworskim (1), piaseczyńskim (1), pruszkowskim (1), siedleckim (3), warszawskim (4), warszawskim zachodnim (1), węgrowskim (1), wołomińskim (1), wyszkowskim (1), żyrardowskim (1).

Jak dotąd na Mazowszu potwierdzono 1584 ozdrowieńców; ta liczba w ciągu ostatniej doby wzrosła o kolejnych osiem osób, które pokonały Covid-19.

źródło:
Zobacz więcej