RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Trzaskowski z poparciem Zielonych. Warunek: powstrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej

Zieloni i Rafał Trzaskowski mówią „nie” dla przekopu (fot. Shutterstock/Curioso; partiazieloni.pl)
Zieloni i Rafał Trzaskowski mówią „nie” dla przekopu (fot. Shutterstock/Curioso; partiazieloni.pl)

Rada Krajowa Zielonych zaakceptowała Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta. Kandydat zgodził się na 21 postulatów Zielonych, m.in. na legalizację związków partnerskich, medycznej marihuany i zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej.

Warszawa za Trzaskowskiego: wracają eksmisje z lokali komunalnych

11 lat czekała na przydział mieszkania komunalnego pani Dorota Siwiec z warszawskiej dzielnicy Włochy. Gdy otrzymała lokal, sprawdziła, czy nie ma...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Wcześniej, w niedzielę po południu, Rafał Trzaskowski spotkał się z Radą Krajową Zielonych w trybie online i odpowiadał na ich pytania. Potem odbyła się dyskusja i głosowanie. Kandydaturę Trzaskowskiego poparło 18 członków rady, dwie osoby się wstrzymały. Wcześniej poparcie Trzaskowskiego rekomendował Radzie Krajowej zarząd Zielonych. Z komunikatu po posiedzeniu Rady Krajowej wynika, że Trzaskowski zgodził się poprzeć 21 postulatów Partii Zieloni.

Wśród tych 21 postulatów są m.in.: odejście od węgla do 2040 r., a w ogrzewaniu domów do 2030 r., powołanie Rady ds. Klimatu i Transformacji Energetycznej, zatrzymanie przekopu Mierzei Wiślanej, powiększenie i tworzenie nowych parków narodowych, powołanie rzecznika praw zwierząt, wprowadzenie zakazu hodowli na futra, chowu klatkowego i uboju rytualnego, wprowadzenie związków partnerskich, wetowanie ustaw dążących do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, wprowadzenie do szkół edukacji klimatycznej i legalizacja marihuany medycznej.

Inne postulaty to: zwiększenie inwestycji na wymianę starych pieców, zaostrzenie kontroli nad emisjami przemysłowymi, uchwalenie nowej ustawy o lasach, zaostrzenie ustawy o ochronie przyrody pod kątem zgód na wycinkę drzew, stworzenie programu walki z suszą, nadanie koniom statusu zwierząt towarzyszących, wprowadzenie moratorium na polowania na ptaki, nowelizacja ustawy do walki z ASF, prowadzenie polityki Europejskiego Zielonego Ładu, wsparcie rozwoju transportu kolejowego i wprowadzenie transparentności finansowania kościołów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej