Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Do urzędu osobiście? Od dziś już można

Liczba osób przebywających w jednym pomieszczeniu będzie uzależniona od liczby stanowisk obsługi (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Od 25 maja sprawy urzędowe będzie można załatwić osobiście, ale z zachowaniem rygorów sanitarnych. Liczba osób przebywających w jednym pomieszczeniu będzie uzależniona od liczby stanowisk obsługi. MSWiA nadal zachęca jednak do elektronicznego kontaktu z urzędami, jeśli to możliwe.

Urzędy skarbowe znów otwarte, ale stawiajmy na obsługę online

KAS nadal zachęca do korzystania z elektronicznych form obsługi klienta i zdalnego kontaktu z urzędami skarbowymi. Ale w sprawach wyjątkowych można...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W jednym pomieszczeniu będzie mógł przebywać jeden interesant na jedno stanowisko obsługi. MSWiA zachęca jednak, jeśli to możliwe, do elektronicznego kontaktu z urzędami. Warto wizytę zaplanować wcześniej i zapisać się telefonicznie lub przez internet.

Interesanci są zobowiązani do noszenia maseczek lub stosowania innych form zakrycia ust i nosa oraz do zachowania dystansu. W urzędach będzie obowiązywał reżim sanitarny: kontrola temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu.

Część urzędów już wcześniej podjęła decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli.

źródło:
Zobacz więcej