Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Warszawa za Trzaskowskiego: wracają eksmisje z lokali komunalnych

Mieszkańców lokali komunalnych mogą czekać kolejne eksmisje (fot. pixabay/jarko7)

11 lat czekała na przydział mieszkania komunalnego pani Dorota Siwiec z warszawskiej dzielnicy Włochy. Gdy otrzymała lokal, sprawdziła, czy nie ma do niego żadnych roszczeń, po czym zainwestowała w remont: wszystkie oszczędności i 42 tys. z kredytu. Po trzech latach poinformowano ją, że budynek będzie sprzedany.

Prognoza: Duda z prawie dwukrotną przewagą nad Trzaskowskim

Socjolog Marcin Palade opublikował prognozę preferencji prezydenckich z 24 maja. Zgodnie z nią starający się o reelekcję Andrzej Duda może liczyć...

zobacz więcej

Nieruchomość znajduje się przy ul. Analitycznej, w pobliżu zabudowanych już przez deweloperów parceli przy Instalatorów i Bakalarskiej. Oficjalnie dom przy Analitycznej ma zostać przeznaczony na przedszkole lub żłobek.

Jak twierdzi serwis zyciestolicy.com.pl, który poinformował o sprawie, nieoficjalnie wiadomo, że samorząd nie ma pieniędzy na takie inwestycje. Ponadto nieruchomość bez miejsca na parking czy plac zabaw niezbyt się do tego nadaje, a i sam budynek nie jest przystosowany do takiej działalności nawet z punktu widzenia wymagań stawianych przez prawo.

Portal sugeruje, że chodzi o to, by po eksmisji lokatorów (oprócz pani Doroty i jej córki w domu mieszkają dwie starsze panie) budynek stał pusty, co da pretekst do zmiany przeznaczenia – i np. zbycia go deweloperowi.

Według zyciestolicy.com.pl tylko we Włochach mieszkania ma stracić w ten sposób kilkanaście rodzin. Większość budynków zupełnie oficjalnie ma iść pod młotek.

źródło:
Zobacz więcej