RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W pobliżu torowiska w Starogardzie Gdańskim znaleziono zwłoki noworodka

Zwłoki dziecka znaleziono w rejonie torowiska nieczynnej linii przy ul. Iwaszkiewicza (fot. pixabay/Oto Zapletal)
Zwłoki dziecka znaleziono w rejonie torowiska nieczynnej linii przy ul. Iwaszkiewicza (fot. pixabay/Oto Zapletal)

W okolicach torowiska kolejowego przy ul. Iwaszkiewicza (pozostałego po zlikwidowanej kilka lat temu linii kolejowej) w Starogardzie Gdańskim znaleziono zwłoki noworodka. Starogardzka prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności śmierci dziecka.

Tragedia w Rybniku. Matka wyrzuciła swoje 11-miesięczne dziecko przez okno

W Rybniku matka 11-miesięcznego dziecka wyrzuciła je przez okno. Niemowlę przeżyło, kobieta została zatrzymana przez policję. Służby...

zobacz więcej

– Ciało dziecka zostało odnalezione w pobliżu torowiska kolejowego nieopodal ulicy Iwaszkiewicza. Śledczy ustalili wstępnie, że są to zwłoki noworodka płci męskiej, a jego zgon mógł nastąpić do dwóch tygodni wcześniej. W chwili obecnej szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tego tragicznego zdarzenia – poinformowała podkom. Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Ze względu na dobro postępowania policjanci nie udzielają na razie szczegółów dotyczących śledztwa, ale wiadomo, że trwają poszukiwania matki chłopca.

Policja szuka również osób, które mogą mieć informacje pomocne w wyjaśnieniu sprawy. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość i proszą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Starogardzie Gdańskim lub pod numerem alarmowym 112.

– Każda przekazana policjantom informacja nawet anonimowa, zostanie dokładnie sprawdzona i jest dla nas cenna – powiedziała podkom. Legawiec.

Śledztwo w tej sprawie będzie nadzorowała miejscowa prokuratura rejonowa.

źródło:

Zobacz więcej