Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Rafał Trzaskowski zalicza kolejne wizerunkowe wpadki

Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Rafał Trzaskowski unikał w Szczecinie odpowiedzi na pytanie mieszkańca, czy zamierza wprowadzić do szkół ustawę LGBT. Zamiast tego zaczął atakować media publiczne, po czym podziękował i odszedł. To nie pierwsza wizerunkowa wpadka prezydenta Warszawy.

Gorszący incydent w Szczecinie. Trzaskowski krzyczał na mieszkańca [WIDEO]

Mam dwójkę dzieci. Czy wprowadzi pan ustawę o LGBT do szkół? – pytał nowego kandydata PO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego jeden z mieszkańców...

zobacz więcej

Cześć publicystów zwraca uwagę, że Rafał Trzaskowski ma problem ze spójnym przekazem. Sposób jego myślenia zdają się odzwierciedlać m.in. unikanie przez niego odpowiedzi na trudne pytania mieszkańców czy odkładanie sprawy ulicy im. Lecha Kaczyńskiego na okres „po wyborach”.

Za rządów Rafała Trzaskowskiego ul. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie ponownie zmieniła nazwę. Polityk przekonuje jednak, że po wyborach wprowadzi pod obrady Rady Miasta inicjatywę, aby w mieście była ulica imienia śp. prezydenta.

Idąc tym tokiem myślenia, Rafał Trzaskowski jako prezydent stolicy może zmienić nazwę ulicy, ale czeka, aż zostanie nim ktoś inny, aby zaapelować do niego o to samo. Tymczasem Lech Kaczyński, który wciąż nie doczekał się swojej ulicy w stolicy Polski, został nią dotąd uhonorowany w Gruzji, Mołdawii i na Litwie.

Rafał Trzaskowski twierdzi także, że jest coraz mniej komisariatów. Rzecz w tym, że były one likwidowane za rządów PO-PSL. Z danych MSWiA wynika, że w latach 2007-15 zlikwidowano 418 posterunków i komisariatów. Natomiast rząd Zjednoczonej Prawicy przywrócił już blisko 130 z nich.

źródło:
Zobacz więcej