RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent na Jasnej Górze: Jestem ogromnie wdzięczny pracownikom służby zdrowia

Andrzej Duda wziął udział w Mszy Świętej na Jasnej Górze (fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta)

– Czułem się zarówno w duchowym, jak i państwowym obowiązku, by być tu z pracownikami służby zdrowia i przekazać im tym samym wyrazy wdzięczności – powiedział prezydent Andrzej Duda, biorący udział we mszy świętej na Jasnej Górze w ramach 96. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia.

„Prezydent Andrzej Duda to prezydent ludzi, nie elit"

– Prezydent Andrzej Duda to prezydent ludzi, nie elit; autentycznie zaangażowany w sprawy polskich rodzin i obronę polskiej racji stanu na świecie...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że poprzez swoją wizytę w sanktuarium chciał podziękować pracownikom służby zdrowia za ich codzienną walkę z epidemią. – Czułem się zarówno w duchowym, jak i państwowym obowiązku, by być tu z nimi i dać tym samym wyraz wdzięczności wobec pracowników służby zdrowia, którzy w tych ostatnich tygodniach, miesiącach poświęcali się i dawali wielokrotnie przykład wielkiej dzielności i oddania sprawie swojego powołania, jakim jest służba drugiemu człowiekowi. Jestem im za to ogromnie wdzięczny. Chciałem tu być z nimi, pomodlić się za nich, podziękować za to, że są z nami – powiedział.

Prezydent Andrzej Duda mówił, że pobyt na Jasnej Górze był okazją do wyrażenia wdzięczności Matce Bożej za pięć lat służby dla kraju i Polaków.

– To bardzo ważne. Oczywiście pomodlić się za ojczyznę, która cały czas jest jeszcze w bardzo trudnym momencie. Mamy pandemię, mam nadzieję kończącą się już, chciałbym żebyśmy z tego wszyscy wyszli, żeby polskie rodziny stawały się coraz zamożniejsze, żeby ludzie byli szczęśliwi, a przede wszystkim zdrowi – powiedział.

Prezydent podarował Jasnogórskiemu Sanktuarium obraz Matki Bożej Łaskawej.

Prezydent Andrzej Duda złożył też wiązankę biało-czerwonych kwiatów pod Epitafium Smoleńskim.

źródło:
Zobacz więcej