RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Włochy zatrudnią 60 tys. „asystentów obywatelskich”. Akcja dla bezrobotnych

Cmentarz zmarłych na Covid-19 w Bergamo (fot. PAP/EPA/TIZIANO MANZONI)
Cmentarz zmarłych na Covid-19 w Bergamo (fot. PAP/EPA/TIZIANO MANZONI)

Włochy przeprowadzą rekrutację na tak zwanych „asystentów obywatelskich”. Ich zadaniem będzie nadzór nad przestrzeganiem przez Włochów zasad sanitarnych, obowiązujących w fazie otwarcia kraju. Zatrudniani będą bezrobotni, a także pobierający od państwa zasiłek, zwany „dochodem obywatelskim”.

Wierni powrócili na plac Świętego Piotra, by wysłuchać papieża

Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy wierni powrócili w niedzielę na plac Świętego Piotra, by wysłuchać i zobaczyć papieża Franciszka. W...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ogłoszenie o zatrudnieniu 60 tysięcy asystentów obywatelskich ukaże się w nadchodzącym tygodniu. Minister Spraw Regionalnych, Francesco Boccia i Związek Gmin Włoskich chcą angażować asystentów na zasadzie dobrowolności. Władze jednak liczą na tych, którzy korzystają z finansowego wsparcia państwa. Ich pracę będzie koordynować Obrona Cywilna. Minister Boccia podkreśla, że Włochy wchodzą w nową fazę normalności: gospodarka się ożywia, a Włosi zaludniają miasta.

Ma to pomóc w egzekwowaniu ograniczeń, powstrzymujących rozprzestrzenianie się wirusa, głównie zachowanie dystansu społecznego.

– To czas zaangażowania wszystkich obywateli, chcących rozsądną postawą pomóc krajowi. To także wolontariusze, w czasie kwarantanny dbali o najbardziej potrzebujących. Im powierzymy nasze społeczności w czasach, w których będziemy uczyć się żyć z wirusem i przed nim chronić – podkreślił przewodniczący Związku Gmin Włoskich Antonio Decaro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej