RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier League. Dwa nowe przypadki koronawirusa w dwóch klubach

Rozgrywki angielskiej Premier League zostały zawieszone w marcu (fot. Reuters/John Sibley)

Wykryto dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem w dwóch klubach angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Testy zostały wykonane od czwartku do soboty i poddano im 996 osób - zarówno piłkarzy, jak i personel klubowy. Zarażeni, których nazwiska nie zostały ujawnione, spędzą tydzień w izolacji, a następnie przejdą kolejne badania.

Liga rosyjska: Koronawirus w Uralu Jekaterynburg. Grają tam Polacy

Były piłkarz reprezentacji Rosji, VfB Stuttgart czy Fulham Paweł Pogrebniak został zainfekowany koronawirusem. Obecnie występuje w Uralu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Poprzednie testy przeprowadzono od 17 do 18 maja. Po przebadaniu 748 osób wykazano sześć przypadków koronawirusa w trzech klubach. W tym gronie znalazł się jamajski obrońca Watfordu Adrian Mariappa.

Rozgrywki angielskiej Premier League zostały zawieszone w marcu. Od wtorku piłkarze mogą trenować w pięcioosobowych grupach przy zachowaniu rygoru bezpieczeństwa.

Nieznana jest nadal data powrotu do rywalizacji.

Na dziewięć kolejek przed zakończeniem sezonu w tabeli prowadzi Liverpool (82 pkt) z przewagą 25 punktów nad Manchesterem City. The Citizens rozegrali do tej pory o jedno spotkanie mniej.

źródło:
Zobacz więcej