Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Samolot z Niemiec zawrócił znad zamkniętego lotniska na Sardynii

(fot. Zdjęcia komercyjne Shutterstock)

Samolot linii Eurowings, który odleciał w sobotę z Düsseldorfu na Sardynię musiał zawrócić do Niemiec, ponieważ lotnisko w Olbii na włoskiej wyspie było zamknięte - podały media. Nie wiadomo, dlaczego maszyna wzięła kurs na Sardynię.

Samolot po uderzeniu w ziemię stanął w płomieniach. Nikt nie przeżył [WIDEO]

W pobliżu wsi Lesnoje w Kraju Chabarowskim na wschodzie Rosji rozbił się samolot typu Piper L-4H CUB. Na pokładzie maszyny znajdowały się trzy...

zobacz więcej

Kiedy maszyna z niewielką grupą pasażerów na pokładzie była już nad wyspą, pilot dowiedział się, że lotnisko w Olbii jest zamknięte.

Wcześniej władze Włoch informowały, że otworzą granice kraju oraz lotniska 3 czerwca.

Nawet Włosi, przypomniał dziennik „La Stampa”, nie mogą jeszcze podróżować na Sardynię ani samolotem, ani promem. Władze tego regionu zdecydowały, że lotniczy ruch pasażerski wznowią po 15 czerwca.

Nie jest jasne, co skłoniło niemieckie linie do tego, by wysłać samolot na wciąż zamkniętą z powodu pandemii włoską wyspę.

Firma zarządzająca lotniskiem w Olbii zapewniła, że rozesłała komunikaty o tym, że jest ono zamknięte. Zrobiła to, jak dodała, za pośrednictwem systemu używanego przez pilotów.

Pilot nie miał innego wyjścia; znad Sardynii wrócił do Düsseldorfu.

źródło:

Zobacz więcej