RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Fake news Trzaskowskiego o likwidacji komisariatów. Szefernaker i Brudziński odpowiadają

Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski zarzuca PiS likwidację komisariatów (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Kandydat PO na prezydenta przekonywał w wywiadzie dla „Głosu Koszalińskiego”, że PiS zamyka komisariaty policji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości Paweł Szefernaker i Joachim Brudziński odpowiedzieli na tego fake newsa Rafała Trzaskowskiego.

Strona urzędnika Trzaskowskiego fake newsem uderza w dziennikarza TVP

„Wy już nawet kłamać nie potraficie. Pan Sabina – pracownik TVP” – wpis o takiej treści z dopiskiem „brawo TVP Info” pojawił się na profilu...

zobacz więcej

„Widzimy, że państwo się zwija. Że nie ma pieniędzy na edukację, że jest coraz mniej komisariatów, że jest coraz mniej oddziałów Poczty” – powiedział w wywiadzie dla „Głosu Koszalińskiego” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Polski.

Do tych słów Trzaskowskiego odniósł się wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker. Polityk PiS przypomniał, że to za rządów PO zamykano komisariaty. A po zmianie władzy w roku 2015 zaczęto je przywracać.

Do sprawy odniósł się również Joachim Brudziński. Szczeciński europoseł Prawa i Sprawiedliwości wspomniał przy okazji o Sławomirze Nitrasie i kłamstwach podczas kampanii wyborczych. Wkleił też link do materiału Telewizji Szczecin: "Kłamstwo" - słowo, które zaczyna nadawać ton finiszowi kampanii wyborczej.

źródło:
Zobacz więcej