RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Berlin: Policja aresztowała kilkudziesięciu uczestników protestów przeciwko kwarantannie

Był to trzeci z rzędu weekendowy protest przeciw kwarantannie (fot. PAP/EPA/OMER MESSINGER)

Policja aresztowała w sobotę w Berlinie ok. 60 osób podczas protestów przeciw restrykcjom związanym z pandemią koronawirusa. Demonstranci nie respektowali dystansu społecznego, a niektórzy atakowali policję. Dwóch policjantów zostało rannych.

Paweł Tanajno szarpał policjanta. „Tylko żartowałem” [WIDEO]

Inicjator tzw. strajku przedsiębiorców i kandydat na prezydenta Paweł Tanajno został zatrzymany w sobotę za naruszenie nietykalności cielesnej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Był to trzeci z rzędu weekendowy protest przeciw kwarantannie. Policja na razie nie skomentowała zatrzymań ani ataków na funkcjonariuszy.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w udostępnionym wcześniej podcaście broniła narzuconych przez rząd restrykcji, mających na celu opanowanie epidemii koronawirusa, przyznając zarazem, że w pewnym stopniu ograniczają one prawa obywatelskie.

– Tak, rozumiem te niepokoje (...). Ten wirus narzucił się naszej demokracji –p owiedziała. Podkreśliła jednak, że restrykcje związane z kwarantanną były konieczne, aby nie dopuścić do sytuacji, w której system opieki zdrowotnej w Niemczech zostałby kompletnie przeciążony. Dodała, że jak dotąd udało się tego uniknąć.

W Niemczech, jak podaje Instytut Roberta Kocha (RKI), w sobotę potwierdzono 638 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; w sumie od początku epidemii zdiagnozowano 177 850 przypadków infekcji.

W ciągu ostatniej doby zmarły 42 osoby chore na Covid-19; bilans ofiar śmiertelnych w Niemczech wzrósł do 8 216.

źródło:

Zobacz więcej