RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Paweł Tanajno szarpał policjanta. „Tylko żartowałem” [WIDEO]

Inicjator tzw. strajku przedsiębiorców i kandydat na prezydenta, Paweł Tanajno, został zatrzymany w sobotę za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Miał on stosować agresję wobec policjantów w momencie, kiedy działali oni w kordonie. Na jednym z nagrań widać też, jak biegnie przed siebie, po czym łapie jednego z funkcjonariuszy za kark.

Warszawa: Tanajno zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Na placu przed Pałacem Kultury i Nauki zgromadzili się ludzie z w ramach tzw. strajku przedsiębiorców. Policja zabezpiecza teren. Przez głośniki...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Biegniemy, biegniemy! – krzyczy na nagraniu Tanajno. Następnie wyciąga rękę w stronę znajdującego się przed nim policjanta i chwyta go za kark.

Po tym zdarzeniu Tanajno stwierdził rozbawiony, że „tylko żartował”. – Nie będę biegał. Nie mam kondycji – powiedział. Poprosił także policjanta, aby go nie zatrzymywał.

Pomimo komunikatów policyjnych, że w związku ze stanem epidemii „zgromadzenia osób są zabronione”, na placu przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie zgromadzili się w sobotę ludzie z tzw. strajku przedsiębiorców.

Inicjator strajku Paweł Tanajno zapowiadał, że demonstracja będzie miała charakter hybrydowy. Nie wyjaśnił jednak, co to znaczy.

Tuż po godzinie 16 stołeczna policja poinformowała za pośrednictwem Twittera, że Tanajno został zatrzymany.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak zaznaczył, że nie jest to zatrzymanie prewencyjne, lecz procesowe związane z możliwością popełnienia przestępstwa.

Tanajno miał zastosować agresję wobec policjantów w momencie, kiedy działali oni w kordonie. Funkcjonariusze aktualnie zbierają materiały i przesłuchują świadków zajścia. Kandydat na urząd Prezydenta RP noc spędzi w policyjnym areszcie. Jako powód zatrzymania policja wskazała naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej