RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Prezydent Andrzej Duda wśród mieszkańców Garwolina i Maciejowic

Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP)
Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Jakub Szymczuk/KPRP)

„Przy Rynku w Maciejowicach można kupić najlepsze podobno wędliny i pieczywo w okolicy. Mieszkańcy zachwalają. Warto sprawdzić, chociaż trzeba chwilę postać w kolejce” - pisał po spotkaniu z mieszkańcami mazowieckiej miejscowości Andrzej Duda. Prezydent odwiedził też w sobotę Garwolin, gdzie m.in. także poszedł na targowisko i rozmawiał z mieszkańcami.

„Pomoc z tarczy trafia tam, gdzie powinna”. Prezydent z wizytą u przedsiębiorcy

Lechpol jest przykładem, że pomoc ode mnie i polskiego rządu w ramach tarczy antyryzysowej trafiła tam, gdzie powinna; żaden pracownik tej firmy...

zobacz więcej

Podczas wizyty na targu prezydent odbył m.in. rozmowę ze sprzedawcami. Zapytał ich, jak sobie radzą, odkąd wróciła możliwość sprzedaży na targowiskach oraz jak na handel warzywami wpłynął początek suszy.

– Nie ma to jak deszcz, ale jakoś sobie radzimy – przyznała mieszkanka Garwolina. Podczas wizyty na targu kupił m.in. truskawki i marchewki.

Następnie prezydent odwiedził Maciejowice w województwie mazowieckim.

„Przy Rynku w Maciejowicach można kupić najlepsze podobno wędliny i pieczywo w okolicy. Mieszkańcy zachwalają. Warto sprawdzić, chociaż trzeba chwilę postać w kolejce” – napisał na Twitterze. Prezydent Duda porozmawiał także z mieszkańcami. Kilku z nich zrobiło sobie z nim zdjęcie.

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Maciejowicach wyraził nadzieję, że dzięki odpowiedniemu nastawieniu i optymizmowi Polsce uda się przejść przez spodziewany kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

W trakcie wizyty złożył też kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym bitwę rozegraną w okolicy w czasie powstania kościuszkowskiego. Wieńce złożył także przed tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej