RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Warszawa: Tanajno zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta

Na placu przed Pałacem Kultury i Nauki zgromadzili się ludzie z w ramach tzw. strajku przedsiębiorców. Policja zabezpiecza teren. Przez głośniki informuje, że w związku ze stanem epidemii „grupowanie osób jest zabronione”. Inicjator strajku i kandydat na prezydenta Paweł Tanajno został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

KSP przed weekendem: Wszelkie zgromadzenia będą nielegalne

Przypominamy, że w myśl obowiązującego prawa nie można organizować zgromadzeń; wszelkie zgromadzenia będą nielegalne – oświadczył w czwartek...

zobacz więcej

„Informujemy, że żadne zgromadzenie nie zostało zarejestrowane. Wszystkie zgromadzenia będą nielegalne. Obecny przekaz wskazuje, że główny cel protestujących to walka z Policją” – czytamy w tweecie stołecznej policji.

Paweł Tanajno zapowiedział, że demonstracja będzie miała charakter hybrydowy. Nie wyjaśnił jednak, co to znaczy.

Znowu ulica. Sojusz Strajku Przedsiębiorców i Agrounii. Będą demonstracje

Chciałbym poinformować, że bardzo mocno zacieśniamy współpracę pomiędzy Agrounią oraz grupą, która utworzyła się pod nazwą Strajk Przedsiębiorców,...

zobacz więcej

Jak podała na Twitterze stołeczna policja, Tanajno został zatrzymany za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

W ubiegłym tygodniu w Warszawie protestu tzw. przedsiębiorców policja użyła gazu łzawiącego, wyjaśniając, że byl to skutek agresji ze strony protestujących i czynnej napaści na funkcjonariuszy.

Policja podkreślała, że zgromadzenie to, w obliczu panujących obostrzeń związanych z epidemią, było nielegalne, nie zostało zarejestrowane przez stołeczny ratusz.

Głos w sprawie interwencji funkcjonariuszy zabrał też szef MSWiA Mariusz Kamiński, stwierdzając, że pod ich adresem narasta kampania oszczerstw i pomówień. Kamiński w specjalnym liście zapewnił policjantki i policjantów, że jako szef MSWiA działania porządkowe z ubiegłego weekendu w Warszawie uważa za niezbędne i adekwatne do zaistniałej sytuacji. W jego ocenie padające w przestrzeni publicznej oskarżenia wobec policji są „bezpodstawne i motywowane politycznie”.

źródło:
Zobacz więcej