RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Moskwa: Mężczyzna napadł na bank i wziął zakładników

Napastnik groził detonacją materiałów wybuchowych (fot. REUTERS/Tatyana Makeyeva)
Napastnik groził detonacją materiałów wybuchowych (fot. REUTERS/Tatyana Makeyeva)

W Moskwie niezidentyfikowany mężczyzna napadł w centrum miasta na jeden z oddziałów Alfa-Bank – jednego z największych prywatnych banków komercyjnych w Rosji. Napastnik wziął zakładników i zagroził detonacją materiałów wybuchowych.

Nożownicy napadli na Dele Alliego w jego domu. Pocięli mu twarz

Piłkarz reprezentacji Anglii i Tottenhamu Hotspur Dele Alli został napadnięty we własnym domu przez dwóch nożowników. 24-letni pomocnik został...

zobacz więcej

Mężczyzna miał powiedzieć osobom znajdującym się w budynku, że bank został przez niego zaminowany. Według relacji świadków napastnik był ubrany w firmowy kombinezon jednej z firm rozwożących jedzenie.

Na miejscu zjawili się funkcjonariusze policji i służb antyterrorystycznych. Rozmowy z napastnikiem prowadził policyjny negocjator.

Jak podaje rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti, mężczyzna został już zatrzymany. Informacja ta została potwierdzona przez rzecznika prasowego policji oraz moskiewską centralę resortu spraw wewnętrznych.

Jak dowiedziało się Polskie Radio, napastnik nie miał przy sobie broni, ani materiałów wybuchowych. Motywy mężczyzny nie są jeszcze znane.

źródło:
Zobacz więcej