RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Ustawka Trzaskowskiego. „Pan Mariusz” to radny KO

Obok kilku ładnych obrazków z domu państwa Małyszów zabrakło jednej, ale istotnej informacji (fot. Twitter/ Rafał Trzaskowski)
Obok kilku ładnych obrazków z domu państwa Małyszów zabrakło jednej, ale istotnej informacji (fot. Twitter/ Rafał Trzaskowski)

Rafał Trzaskowski rozpoczął trasę po Polsce. Kandydat „dubler” – jak jest nazywany, odkąd zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską – już w piątek wziął urlop w warszawskim ratuszu, a w sobotę dotarł na Pomorze Zachodnie. „Odwiedziłem państwa Małyszów. (…) Pan Mariusz jest nauczycielem” – poinformował prezydent Warszawy, dołączając zdjęcia z wizyty. Okazuje się ona jednak ustawką, czego najwyraźniej zapomniał dopisać Trzaskowski. Mariusz Małysz to bowiem radny powiatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Obszerny wywiad Trzaskowskiego w „GW”. Ile razy wspomniał o Kaczyńskim?

W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Rafał Trzaskowski, nowy kandydat PO, pytany o założenia programowe i wizję przyszłej swojej prezydentury,...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Prezydent Warszawy przed południem spotkał się m.in. z burmistrzem Darłowa Arkadiuszem Klimowiczem oraz starostą powiatu sławieńskiego Wojciechem Wiśniowskim. Tematem rozmowy samorządowców była sytuacja branży turystycznej w związku z epidemią koronawirusa, a spotkanie było okazją, by Rafał Trzaskowski mógł skrytykować prezydenta Andrzeja Dudę.

Następnie – jak relacjonuje w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski – odwiedził rodzinę Małyszów, by porozmawiać o „trudnej sytuacji w edukacji”. „Pan Mariusz jest nauczycielem i dobrze rozumie te problemy – jako pracownik i ojciec” – stwierdził prezydent Warszawy.

Całej rodzinie podziękował za spotkanie, a dzieciom – za upominki.

We wpisie obok kilku ładnych obrazków zabrakło jednak jednej, dość istotnej informacji: pan Mariusz Małysz to radny... Koalicji Obywatelskiej.


Trzaskowski ma jeszcze w sobotę w planach m.in. spotkanie z pracownikami instytucji kultury w Koszalinie oraz przedstawicielami branży turystycznej w Kołobrzegu.

Polityk PO twierdzi, że jego sobotnie wizyty nie są częścią kampanii wyborczej, ponieważ ta się jeszcze formalnie nie rozpoczęła. – Jestem szefem rady Unii Metropolii Polskich, jestem aktywnym członkiem wszystkich stowarzyszeń samorządowych i to jest całkowicie naturalne, że w tej chwili z samorządowcami rozmawiamy o tych problemach, które nas nurtują – powiedział. W czasie wizyty kandydat KO regularnie krytykuje też Andrzeja Dudę, zarzucając mu, że jest nieobecny podczas dyskusji na temat najbliższej przyszłości. – Nad Pałacem Prezydenckim powiewa biała flaga, pan prezydent niestety nie zabiera stanowiska, milczy w tych bardzo ważnych dla nas problemach – mówił Trzaskowski w Darłowie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej