RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Atak na biuro PiS w Krakowie. Zabezpieczono monitoring

Sprawców ustala policja (fot. TT/Filip Kaczyński)

Nieznani sprawcy bądź sprawca zdewastowali biuro poselskie PiS w Krakowie. Sprawa została zgłoszona na policję. Funkcjonariusze zabezpieczają monitoring; do sprawy po południu odniosą się lokalne struktury partii.

Były polityk Nowoczesnej Kamil K. usłyszał zarzuty

Były polityk Nowoczesnej i szef tej partii w Przemyślu Kamil K. usłyszał w stołecznej prokuraturze zarzuty karne – dowiedział się portal tvp.info....

zobacz więcej

Bartosz Izdebski z biura prasowego małopolskiej policji poinformował, że sprawę w sobotę rano zgłosili pracownicy biura partii, mieszczącego się przy ul. Retoryka 7 w Krakowie. Mieści się tam Małopolskie Biuro Prawa i Sprawiedliwości oraz biuro poselskie Ryszarda Terleckiego.

– Policja ujawniła na drzwiach wulgarny napis namalowany farbą w spreju; podobne napisy znajdują się na chodniku przed kamienicą. Żadnych innych zniszczeń nie ma – wyjaśnił.

Doprecyzował, że obecnie trwają czynności policyjne. – Już wiemy, w których miejscach znajduje się monitoring, więc w tym momencie jest przez policjantów zgrywany. Będą prowadzone czynności – zobaczymy jeszcze, pod jakim kątem, bo to świeża sprawa – przekazał Izdebski.

Do sprawy planują odnieść się lokalne struktury partii – na godz. 15 zaplanowano briefing prasowy przed biurem poselskim.

źródło:
Zobacz więcej