RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Biedroń: Dzisiaj potrzeba dobrej polityki dla rolnictwa

Spotkał się z mieszkańcami Łowicza (fot. TT/Robert Biedroń)

Rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze potrzebują programu retencji i przeciwdziałania suszy; branżę spożywczą należy uznać za część infrastruktury krytycznej – powiedział w Łowiczu kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń.

Po suszy możliwe podtopienia. Minister: A potem znowu będzie susza

Nie ma zagrożenia w tym roku, że zabraknie wody pitnej – mówi w weekendowym „Naszym Dzienniku” minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej...

zobacz więcej

– Ziemia łowicka jest znana; tutaj nie brakuje dobrych gospodarzy, brakuje wsparcia państwa. Susza doprowadziła do poważnych problemów – mówił Biedroń. Zaznaczył, że „susza nie jest oczywiście nowością”, lecz efektem wieloletnich zaniedbań i „straszliwej polityki” skutkującej zmianami klimatycznymi.

– Dzisiaj potrzeba dobrej polityki dla rolnictwa, trzeba walczyć z suszą w sposób mądry, nie tylko przed wyborami, ale konsekwentnie – stwierdził. Za konieczny uznał „dobry program retencji wody”, którego celem będzie wspieranie rolników w zbieraniu wody i czyszczeniu studzien.

Według Biedronia także jeśli chodzi o sektor spożywczy, potrzebne są realne działania. – Produkty są coraz droższe, polski przemysł spożywczy upada, coraz więcej rzeczy trzeba importować. Jest 15 tysięcy firm branży spożywczej, które dzisiaj czeka upadłość, problemy finansowe, masowe zwolnienia – powiedział. Dodał, że przedsiębiorcy tej branży „muszą być objęci wsparciem w ramach infrastruktury krytycznej, strategicznej dla państwa”.

źródło:

Zobacz więcej