RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Pomoc z tarczy trafia tam, gdzie powinna”. Prezydent z wizytą u przedsiębiorcy

Lechpol jest przykładem, że pomoc ode mnie i polskiego rządu w ramach tarczy antyryzysowej trafiła tam, gdzie powinna; żaden pracownik tej firmy nie został zwolniony – powiedział prezydent Andrzej Duda. W sobotę odwiedził firmę Lechpol Electronics w Garwolinie. Odwiedził także Maciejowice, gdzie spotkał się z mieszkańcami miejscowości i złożył kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Onet zmanipulował słowa Andrzeja Dudy. Co prezydent powiedział o Trójce?

„Prezydent o sytuacji w Trójce: śpiewać, słuchać i puszczać piosenki każdy może” – w ten sposób portal Onet zapowiedział rozmowę Andrzeja Dudy z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Duda podkreślił, że „dzięki tarczy antykryzysowej firma Lechpol otrzymała tzw. postojowe, dzięki czemu połowa pracowników pracowała, a połowa była na postojowym”.

Zdaniem prezydenta „polska gospodarka wraca do normy”. – Firma Lechpol jest przykładem, że pomoc, która został zaoferowana przeze mnie i polski rząd (w ramach tarczy antykryzysowej – przyp. red.) rzeczywiście trafiła tam, gdzie powinna i wsparła tych, którzy produkują, i mają miejce pracy, bo żaden pracownik (firmy Lechpol – red.) nie został zwolniony – podkreślił Duda.

Prezydent wyraził nadzieję, że „firma Lechpol będzie się nadal dynamicznie rozwijać, nie tylko w Polsce, ale także za granicą”.

W czwartek Ministerstwo Rozwoju podało, że wartość przyznanej pomocy w ramach tarczy antykryzysowej według stanu na 20 maja wyniosła 42,88 mld zł. Dodano, że do przedsiębiorców trafiło już blisko 4 mld zł w mikropożyczkach.

Prezydent: Wspólną pracą poradzimy sobie z trudnościami

Andrzej Duda odwiedził też Maciejowice w województwie mazowieckim, gdzie złożył kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym bitwę rozegraną w okolicy w czasie powstania kościuszkowskiego. Złożył również kwiaty przed tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Andrzej Duda odpowiedział na apel szpitali

Prezydent Andrzej Duda oddał w piątek krew w centrum krwiodawstwa w Warszawie. „Zachęcam do tego każdego, kto może” – napisał na Twitterze.

zobacz więcej

Podczas spotkania z mieszkańcami mówił, że tragiczne doświadczenia z przeszłości mogą być przydatne podczas walki z obecnym kryzysem.

– Zawsze umieliśmy przejść przez te najtrudniejsze okresy naszej historii, pewnie dzięki temu optymizmowi, wierze i hartowi ducha, który zawsze jako Polacy mieliśmy – zaznaczył Duda.

Prezydent wyraził również nadzieję, że dzięki odpowiedniemu nastawieniu i optymizmowi Polsce uda się przejść przez spodziewany kryzys wywołany pandemią koronawirusa. – Wspólną pracą, wspólnym wysiłkiem, współpracując ze sobą poradzimy sobie z tymi wszystkimi trudnościami – podkreślił.

teraz odtwarzane
Prezydent: Zawsze umieliśmy przejść przez te najtrudniejsze okresy naszej historii

źródło:
Zobacz więcej