RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zabytki katedralne we Florencji otwarte. Bilety wyprzedały się w szokującym tempie

W piątek otwarto dla zwiedzających kompleks architektoniczny Katedry we Florencji (fot. Laura Lezza/Getty Images)

W ciągu niecałej doby 10 tysięcy osób wyraziło zainteresowanie wizytą w kompleksie architektonicznym Katedry we Florencji. Od ponownego otwarcia do końca miesiąca zwiedzanie jest darmowe. Obowiązuje rezerwacja online lub telefoniczna. Wszystkie wejściówki do 31 maja są już wyprzedane.

Epidemia nie zatrzymała 70-latka. Obronił pracę magisterską online

Po 50 latach od zapisania się na studia mieszkaniec Toskanii zdobył tytuł magistra ekonomii. Pomimo trudności w pracy i na uczelni z powodu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

10 tysięcy osób dokonało rezerwacji, aby zwiedzić zabytki przy florenckiej świątyni. – Nie spodziewaliśmy się tak nadzwyczajnej odpowiedzi – powiedział Luca Bagnoli, dyrektor kompleksu muzealnego Katedry Matki Bożej Kwietnej (Santa Maria del Fiore) w stolicy Toskanii.

– Oznacza to znak nadziei, który chcieliśmy wysłać, otwierając nasze zabytki, został odebrany. Jesteśmy gotowi na bezpieczne przyjęcie wszystkich, którzy będą chcieli nas odwiedzić – zapewnił.

Od piątku do 31 maja można za darmo zwiedzać: Katedrę, Baptysterium, Dzwonnicę Giotta i muzeum katedralne Opera del Duomo. Administracja zapewnia o wprowadzeniu środków ostrożności.

Przy wejściach do zabytków sprawdzana jest temperatura ciała. W celu zachowania dystansu społecznego w muzeum obowiązuje ruch jednokierunkowy. Turyści odwiedzający kompleks katedralny otrzymują aparaty elektroniczne wyposażone w specjalne czujniki. Zaczynają one świecić i wibrować, jeśli między osobami zostanie przekroczona odległość 1,8 m.

Do 18 czerwca pozostanie jednak zamknięta kopuła Brunelleschiego ze względu na prace konserwacyjne instalacji oświetleniowej, które były wstrzymane z powodu obostrzeń sanitarnych.

źródło:
Zobacz więcej