RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Referendum o małżeństwach homoseksualnych. Kosiniak-Kamysz mówi, co by zrobił

Lider PSL zapewnia – wejdę do II tury (fot.PAP/Łukasz Gągulski)

Jeżeli miałbym zorganizować jakieś referendum, to raczej dot. związków partnerskich niż małżeństw homoseksualnych – powiedział w RMF FM lider PSL i kandydat tej partii na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewniał też, że jest najbliżej ludzi ze wszystkich kandydatów i na pewno wejdzie do II tury.

„Jak naród będzie gotowy”. Żona kandydata PSL o referendum ws. małżeństw homoseksualnych

– Myślę, że jeśli będziemy na to gotowi i będzie taki duży odzew społeczeństwa, to dlaczego nie możemy o takich sprawach kontrowersyjnych...

zobacz więcej

Kosiniak-Kamysz był w rozgłośni pytany o swoją prekampanię wyborczą. Jak zaznaczał polityk ludowców, „prezydent musi mieć doświadczenie”. – To nie może być „swieżak” – wskazał.

– Ci, którzy są w grze, mają zawsze szanse. Ci, którzy już się mienią „królami podwóra” mogą za chwilę wylądować zupełnie gdzie indziej – zaznaczał przy tym.

– W maratonie nie da się biec cały czas na przodzie stawki, bo wtedy może być ciężko, a ja w maratonie jestem od listopada, najdłużej ze wszystkich – powiedział.

Pytany o Rafała Trzaskowskiego przyznał, że nowy kandydat KO zmienił sytuację. – To jest naturalne. Nie obrażamy się, tylko robimy swoje. Najważniejsze są dzisiaj te postulaty, z którymi ja niezmiennie idę. U innych są zawirowania, zamieszania, chaos, a my idziemy jako Koalicja Polska: obudowa wspólnoty, silna Polska, pomoc przedsiębiorcom – dodał.

Polityk mówił też, że jest „za wyprowadzeniem polityki z Kościoła”. – Partia rządząca cynicznie wykorzystuje Kościół – mówił.

źródło:
Zobacz więcej