RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 23.05 – najwięcej infekcji w stolicy

Osocze pobrane od pacjenta, który wyzdrowiał z Covid-19. Pomoże w leczeniu chorych z koronawirusem (fot. PAP/Leszek Szymański)

W ciągu minionej doby w województwie mazowieckim z powodu Covid-19 zmarło dwoje pacjentów. Odnotowano też blisko 30 kolejnych zakażeń koronawirusem, z czego najwięcej – w Warszawie. Na Mazowszu terytorialsi rozpoczynają testy nowych, zmodyfikowanych celowników Rubin, którymi zdalnie będą sprawdzać temperaturę ciała podróżnym. Zebraliśmy informacje o stanie epidemii w stolicy i w regionie.

„Grafik płakał, jak rysował?” Wykres TVN hitem internetu

Na Facebooku i Twitterze internauci udostępniają grafikę pokazującą liczbę aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem w poszczególnych państwach....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w województwie mazowieckim zmarło 247 osób zakażonych koronawirusem. W piątek było to dwoje pacjentów z Warszawy: 57-letni mężczyzna i kobieta w wieku 81 lat. Oznacza to, że z powodu Covid-19 zmarło już 247 osób.

Najwięcej infekcji w stolicy

Minionej doby do 963 wzrosła liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie (wzrost o 11), zaś na całym Mazowszu do 3 157. Odnotowane w piątek zachorowania na Covid-19 to 29 osób wykazane w powiatach: kozienickim (1), legionowskim (1), otwockim (1), piaseczyńskim (1), pruszkowskim (1), radomskim (2), siedleckim (7), sokołowskim (1), szydłowieckim (1), warszawskim (11), wołomińskim (2).

Jak dotąd na Mazowszu odnotowano 1 567 ozdrowieńców; liczba ta wzrosła w ciągu ostatniej doby o 21 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

Z danych wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że aktualnie objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 14 478 osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się z kolei 2 279 osób.

Województwo mazowieckie jest drugie w statystykach infekcji w Polsce. Od początku maja najwiecej zakażonych jest w województwie śląskim – 6 618.

Jest decyzja Wizz Air ws. wszystkich lotów do i z Polski

W wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca -...

zobacz więcej

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – zgodnie z danymi resortu zdrowia przekazanymi we wtorek wieczorem – wynosi 20 619. 982 z nich zmarło.

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej będą zdalnie sprawdzać podróżnym temperaturę ciała za pomocą zmodyfikowanych celowników Rubin – poinformowała w piątek rzeczniczka Brygady ppor. Jolanta Maciaszek.

Dzięki urządzeniu żołnierze będą mogli zweryfikować, czy w dużych skupiskach ludzi znajdują się osoby z podwyższoną temperaturą. Pierwszy egzemplarz zmodyfikowanego celownika Rubin trafił już do 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

źródło:
Zobacz więcej