RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Pijany jechał tirem. Miał 4 promile alkoholu

Kierowca tira twierdził, że jest trzeźwy (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca tira zatrzymany na obwodnicy Piły (woj. wielkopolskie). Prowadzona przez niego ciężarówka jechała całą szerokością drogi krajowej nr 11. Kierowca miał twierdzić w czasie policyjnej kontroli, że jest trzeźwy.

Pijana ekipa śmieciarki. Kierowca nie mógł wysiąść z szoferki

Pijana ekipa śmieciarki jeździła po Bronowicach w woj. lubuskim. Policjantów wezwano, bo zniszczone zostało jedno z ogrodzeń. Okazało się, że cała...

zobacz więcej

Oficer prasowy pilskiej komendy policji mł. asp. Jędrzej Panglisz przekazał w piątek, że 61-letni kierowca ciężarówki został zatrzymany w czwartek ok. godz. 15 na ul. Przemysłowej, będącej częścią drogi krajowej nr 11. – Informację o tym, że tir jedzie całą szerokością jezdni otrzymał pilski dyżurny. Na miejsce skierował policjantów, którzy natychmiast zatrzymali go do kontroli – podał.

– Kierujący twierdził, że jechał zgodnie z przepisami i zapewniał, że jest trzeźwy. Policjanci udowodnili mu, że się mylił (...) Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało 4 promile alkoholu w jego organizmie – poinformował Panglisz.

61-letni mieszkaniec pow. szamotulskiego stracił prawo jazdy. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej