RAPORT

Prorosyjska era Tuska

23-latek z zarzutami za wtargnięcie na wybieg dla niedźwiedzi

Młody mężczyzna podtapiał zwierzę, które wskoczyło za nim do fosy okalającej wybieg (fot. Twitter/ Wnukers)
Młody mężczyzna podtapiał zwierzę, które wskoczyło za nim do fosy okalającej wybieg (fot. Twitter/ Wnukers)

Najnowsze

Popularne

23-latek, który w czwartek pod wpływem alkoholu wtargnął do wybiegu dla niedźwiedzi w warszawskim ZOO, usłyszał zarzuty znęcania się nad niedźwiedzicą oraz zakłócenia miru. Mężczyzna wyraził wolę dobrowolnego poddania się karze m.in. dwóch lat prac społecznych i 5 tys. zł na rzecz ochrony zwierząt.

Dramatyczne sceny w Warszawie. Pijany uciekał przed niedźwiedzicą [WIDEO]

Kilka zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie uczestniczyły w akcji ratunkowej na warszawskiej Pradze. Młody mężczyzna wszedł na wybieg dla...

zobacz więcej

23-latek zarzuty usłyszał w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI – poinformował w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Marcin Saduś. Jeden z zarzutów dotyczy naruszenia miru poprzez wdarcie się na zamknięty wybieg dla niedźwiedzi należący do miejskiego ZOO, a drugi – znęcania się nad niedźwiedziem brunatnym o imieniu Sabina. Mężczyzna uderzał niedźwiedzicę, ciągał za uszy oraz podtapiał, czym doprowadził ją do bólu i cierpienia.

23-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i wyraził skruchę. – Twierdzi, że był pijany. Do końca nie jest w stanie wytłumaczyć swojego zachowania – wyjaśnił prok. Saduś.

Mężczyzna wyraził także wolę dobrowolnego poddania się karze zaproponowanej przez prokuratora w wymiarze dwóch lat ograniczenia wolności poprzez wykonywanie prac społecznych, orzeczenie nawiązki w wysokości 5 tysięcy złotych na cel związany z ochroną zwierząt, a także powstrzymywania się od nadużywania alkoholu.

Sprawa znajdzie swój finał przed sądem, gdzie prokurator skieruje wniosek o wydanie wyroku skazującego na uzgodnioną z podejrzanym karę. Według prokuratorów, jest ona adekwatna i stosunkowo surowa, ale ocena i wyrok pozostaje w gestii sędziów.

Do incydentu w warszawskim ZOO doszło w czwartek przed południem. Z relacji mediów wynika, że mężczyzna przeskoczył, lub spadł za barierki od strony Al. Solidarności i w pewnym momencie próbował podtopić niedźwiedzicę. Później ratował się ucieczką na skałę, skąd ewakuowała go straż pożarna.

Mężczyznę – zaraz po wydostaniu z wybiegu – zatrzymała policja. Badanie alkomatem wykazało, że miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że ma jedynie kilka otarć naskórka. Po badaniach 23-latek trafił na komendę, gdzie po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty.

Po incydencie ogród zoologiczny wydał oświadczenie, z którego wynika, że 37-letnia niedźwiedzica wyszła z ataku bez szwanku, ale była mocno zestresowana. ZOO zaznaczyło również, że to już kolejny tego typu incydent w ciągu ostatniego dziesięciolecia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej