RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Mamy do czynienia z atakiem politycznym na ministra Szumowskiego”

– Z wyjaśnień ministra Szumowskiego wynika, że nie ma tu żadnych prawnych nadużyć – mówi Robert Knap z portalu tvp.info (fot. Shutterstock/Grabowski Foto)

– Z wyjaśnień, jakich udzielił minister zdrowia, wynika, że nie ma tu żadnych prawnych nadużyć. Moim zdaniem wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z atakiem politycznym na ministra Łukasza Szumowskiego – powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Knap z portalu tvp.info.

Nitras atakuje żonę ministra. Szumowski: Dałbym mu w pysk, ale szkoda na niego czasu

Gdybyśmy byli w dawnych czasach, to bym panu Nitrasowi dał w pysk. Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc...

zobacz więcej

Jak dodał dziennikarz, Szumowski „jest bardzo dobrze postrzegany przez społeczeństwo, między innymi dzięki działaniom związanym z pandemią”.

– To polityk obozu rządzącego. Opozycja uderza w polityka, który jest pewnym symbolem, chce pokazać jakieś pęknięcia na jego wizerunku – uważa Knap.

Do sprawy odniósł się również Cezary Krysztopa z „Tygodnika Solidarność”. Zwrócił on uwagę na fakt, że dotąd „nikt nie złożył doniesienia do prokuratury w sprawie tak zwanej afery maseczkowej Łukasza Szumowskiego czy jego brata”. – To może wskazywać na to, że nie ma konkretów. Podłożem takich ataków jest niechęć polityczna – zgodził się dziennikarz.

W środę posłowie PO Sławomir Nitras i Marcin Kierwiński zarzucili politykom PiS, że zrobili z własnych żon „słupy”, na które przepisują swe majątki. Zaapelowali też do ministra zdrowia, by ten podał się do dymisji. Chodzi m.in. o zakup maseczek, które – jak się okazało – miały certyfikaty, ale nie spełniały norm.

źródło:
Zobacz więcej