RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zatrzymano nożownika, który dźgnął bezdomnego. Miał związek z ruchami islamistycznymi

Funkcjonariusze jednostek specjalnych policji zatrzymali mężczyznę, który zaatakował nożem bezdomnego w Lyonie (fot. REUTERS/Gonzalo Fuentes)

Aresztowano napastnika, który zaatakował nożem bezdomnego na ulicach Lyonu, po czym zabarykadował się w swoim mieszkaniu. W operacji obezwładnienia i zatrzymania mężczyzny uczestniczyli funkcjonariusze elitarnej jednostki taktycznej policji (RAID). Podejrzany był związany z ruchami islamistycznymi. W związku z akcją siły porządkowe zamknęły jedną z dzielnic miasta. Sytuacja jest już pod kontrolą.

Zatrzymano podejrzanego o przygotowywanie ataku terrorystycznego

Francuska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o przynależność do ruchu islamistycznego i przygotowywanie aktów terrorystycznych. Operację na...

zobacz więcej

Do agresji doszło w piątek po południu. 40-latek kilkakrotnie ranił bezdomnego nożem w twarz. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Zaraz po ataku napastnik zabarykadował się w mieszkaniu na trzecim piętrze budynku.

Jak podaje Radio Bleu, mężczyzna był już znany policji ze względu na związek z ruchami islamistycznymi. Wielokrotnie przebywał tymczasowo w szpitalu psychiatrycznym Le Vinatier w Lyonie.

Policja zablokowała okolicę – między stacją kolejową Saint Paul, siedzibą sądu a katedrą św. Jana. Na miejscu pojawiła się też straż pożarna. Na czas operacji policja poprosiła mieszkańców o omijanie dzielnicy i zachowywanie bezpiecznych odległości.

Podejrzany mężczyzna został aresztowany. Droga jest już przejezdna. Jak podkreśliła policja, obszar nadal jest objęty środkami bezpieczeństwa, należy go więc omijać.

źródło:
Zobacz więcej