SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Jest decyzja Wizz Air ws. wszystkich lotów do i z Polski

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca br. (fot. Shutterstock/Konwicki Marcin)
Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca br. (fot. Shutterstock/Konwicki Marcin)

W wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca - poinformowała w piątek węgierska linia lotnicza.

Lotniska z epidemii wyjdą z tarczą (antykryzysową). Jest projekt rządowych dotacji

Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia zapewniający dodatkowe wsparcie dla portów lotniczych w ramach rozwiązań tarczy antykryzysowej –...

zobacz więcej

Jak poinformował przewoźnik w komunikacie, „pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani drogą elektroniczną”.

„120% pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air. Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy – co zajmie więcej czasu – i będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę” - czytamy.

Przewoźnik zapewnił, że „w tym przypadku, klienci mogą ubiegać się o zwrot 100% pierwotnej wartości rezerwacji. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety”.

Węgierski przewoźnik przeprosił za niedogodności związane z zakazem podróży.

źródło:
Zobacz więcej