RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowskiego zapytano, jakie ma wady. Zaczął mówić o Kaczyńskim

– Jakie wady ma Rafał Trzaskowski i co może pokrzyżować plany jego sztabowi? – zapytał kandydata KO na prezydenta Jarosław Kuźniar, prowadzący program „Onet Rano”. W odpowiedzi prezydent Warszawy zaczął mówić o Jarosławie Kaczyńskim, co zdziwiło samego Kuźniara.

„Kupcy od marca czekają na info, czy władze Warszawy obniżą im czynsz. Jak to jest?”

„Trzaskowski przedstawia się jako wrażliwy społecznie kandydat. Właśnie rozmawiałem z kupcami spod Hali Mirowskiej. Od połowy marca czekają na...

zobacz więcej

Prowadzący zadał prezydentowi Warszawy pytanie: „Jakie wady ma Rafał Trzaskowski i co może pokrzyżować plany jego sztabowi?”

– No więc Jarosław Kaczyński… – zaczął odpowiadać Trzaskowski.

– Właśnie zapytałem, jakie wady ma Trzaskowski, a słyszę: Jarosław Kaczyński. Zmartwiłem się przez chwilę – dopytał Kuźniar.

– Jeśli chodzi o wady, to bywam zbyt dokładny i zbyt punktualny – odpowiedział Trzaskowski.

Dzień wcześniej gościem programu Kuźniara była Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej, będącej częścią Koalicji Obywatelskiej. W rozmowie nawiązano do zapowiedzi Trzaskowskiego sprzed tygodnia, gdy mówił on m.in. o likwidacji TVP Info.

– Nie widzę powodu, dla którego mamy nie mówić, że poniżej pewnych standardów zwyczajnie za publiczne pieniądze ci ludzie nie będą pracować – powiedziała Nowacka.

– „My, politycy powiemy, kto gdzie ma pracować i jak” – to też nie jest fajne – odpowiedział jej Kuźniar.

– Nie powiemy, kto, gdzie i jak ma pracować. Rafał Trzaskowski nie mówi: przejmiemy media publiczne, będziemy robić swoje tuby propagandowe, tylko mówi: nie będzie takich serwisów informacyjnych – stwierdziła Nowacka.

„Jeśli Jarosław Kuźniar bez problemu jest w stanie wykazać hipokryzję polityka PO, to jak się dziwić że oni się boją TVP?” – zapytał w komentarzu do programu jeden z internautów.

źródło: Onet.pl
Zobacz więcej