RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na Górnym Śląsku wznawiane są połączenia komunikacji tramwajowej

Wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy nastąpi m.in. na liniach nr 6, 7 i 19, które łączą Bytom, Świętochłowice, Chorzów i Katowice (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
Wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy nastąpi m.in. na liniach nr 6, 7 i 19, które łączą Bytom, Świętochłowice, Chorzów i Katowice (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Odwieszanie na Górnym Śląsku linii tramwajowych, zwiększanie liczby kursów tramwajów i przywracanie w dni powszednie tramwajowych rozkładów jazdy na dni robocze – zapowiedział od najbliższego poniedziałku Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM).

Premier: Ministrowi Szumowskiemu należy się order

Ministrowi zdrowia Łukaszowi Szumowskiemu należy się order, to jego działania pozwoliły nam podjąć najbardziej rozsądne decyzje – tak premier...

zobacz więcej

W piątek rzecznik ZTM Michał Wawrzaszek przekazał, że wraz z odmrażaniem kolejnych obszarów życia gospodarczego nadal konieczne są modyfikacje rozkładów – tym razem w kierunku przywracania połączeń. – Zmiany będą obejmowały zarówno komunikację autobusową, jak i tramwajową, jednak w ciągu najbliższych kilku dni w większym stopniu będą dotyczyły tramwajów  – uściślił Wawrzaszek.

Pierwsze zmiany w kursowaniu tramwajów zostaną wprowadzone 25 mają; obejmą m.in. linię nr 20, która – w związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi – tymczasowo będzie kursowała w relacji Chorzów Batory Zajezdnia – Szopienice Pętla.

Koronawirus a organizacja wesel. Ważne informacje dla nowożeńców

Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Zarekomenduje zgodę na organizację wesel do 50 uczestników –...

zobacz więcej

Wprowadzenie nowego, stałego rozkładu jazdy nastąpi m.in. na liniach nr 6, 7 i 19, które łączą Bytom, Świętochłowice, Chorzów i Katowice. Zaplanowano też wznowienie kursowania tramwajów na linii nr 11, dzięki czemu na odcinku Katowice – Chorzów częstotliwość połączeń zostanie zwiększona dwukrotnie – z 6 do 12 kursów w ciągu godziny. Zmiany obejmą także przywrócenie na trasie Stroszek Zajezdnia – Bytom Plac Sikorskiego kursowania linii nr 49.

Kolejne modyfikacje w komunikacji tramwajowej zostaną wprowadzone na przełomie maja i czerwca. ZTM zastrzega jednak, że funkcjonowanie komunikacji tramwajowej nie zostanie przywrócone dokładnie do stanu sprzed epidemii.

ZTM sygnalizuje, że wiele planowanych na maj i czerwiec zmian w tramwajach będzie tymczasowych. Po zakończeniu budowy katowickich centrów przesiadkowych wprowadzone zostaną zmiany tras i rozkładów jazdy linii tramwajowych kursujących przez Brynów i Zawodzie. Planowane jest m.in. przywrócenie kursowania linii nr 14 do pętli w Brynowie oraz linii nr 16 do Wełnowca.

Pendolino wracają do pracy. PKP Intercity przywraca osiem relacji

Pociągi Pendolino wracają na tory. Na razie przewoźnik PKP Intercity podjął decyzję o przywróceniu ośmiu relacji na trasie Kraków - Warszawa -...

zobacz więcej

Organizator transportu jednocześnie zaleca pasażerom, aby każdorazowo sprawdzali swoje połączenia w internecie. Zmiany są bowiem wprowadzane dynamicznie, nie zawsze z natychmiastowym uzupełnieniem informacji przystankowej. Szczegółowe informacje dostępne są m.in. na stronie www.metropoliaztm.pl, w zakładce rozkłady i komunikaty.


Przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekazali w ostatnich dniach, że łącznie od początku pandemii ZTM zgłosił już ok. 100 mln zł ubytku wpływów. Od początku tego tygodnia ZTM nasilił działania związane z kontrolą biletów i egzekucją należności za nieopłacone przejazdy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej