RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sąd zwolnił z aresztu króla mafii wnuczkowej

Arkadiusz Ł. ps. Hoss wpłacił poręczenie majątkowe (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk )
Arkadiusz Ł. ps. Hoss wpłacił poręczenie majątkowe (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk )

Najnowsze

Popularne

Sąd Apelacyjny w Poznaniu podjął w piątek decyzję o zwolnieniu z aresztu Arkadiusza Ł. ps. Hoss, nazywanego królem mafii wnuczkowej. Po wpłaceniu poręczenia majątkowego Hoss został objęty m.in. dozorem policyjnym, nałożono na niego także zakaz opuszczania miasta i kraju.

„Król mafii wnuczkowej” został skazany. Hoss działał w kilku krajach

Na 7 lat więzienia poznański sąd skazał Arkadiusza Ł. ps. Hoss, nazywanego „królem mafii wnuczkowej”. Wobec jego brata Adama P. orzeczono karę 6...

zobacz więcej

O decyzji Sądu Apelacyjnego w Poznaniu poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa sądu, sędzia Elżbieta Fijałkowska. Jak mówiła, „w dniu dzisiejszym sąd przyjął formalnie poręczenie majątkowe od osoby, która wpłaciła pieniądze. Sąd poinformował także i pouczył ją o skutkach ewentualnego niedotrzymania obowiązków, a także nakazów i zakazów wynikających z postanowienia”.

– Sąd badał także źródło pochodzenia wpłaconych środków, by stwierdzić, czy mają one legalne pochodzenie. W konkluzji sąd uznał, że osoba, która wpłaciła poręczenie wykazała legalność pochodzenia tych środków i poręczenie zostało przyjęte. Skutkiem tego jest wypuszczenie z aresztu w dniu dzisiejszym oskarżonego – dodała.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu rozpatrywał zażalenie obrońców Hossa na stosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania we wtorek. Jak informowała wówczas sędzia Fijałkowska, „sąd utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu”.

„Łowcy głów” ponownie złapali „króla wnuczkowej mafii”

Poznańscy „Łowcy głów” po raz kolejny, zatrzymali Arkadiusza Ł. ps. Hoss, uważanego za pomysłodawcę tzw. mafii wnuczkowej. Mężczyzna odzyskał...

zobacz więcej

– Natomiast sąd uznał, że jeśli do 29 maja zostanie wpłacone poręczenie majątkowe w łącznej kwocie 500 tys. zł, to będzie (zastosowany – red.) dozór policyjny, związany z obowiązkiem zgłaszania się oskarżonego trzy razy w tygodniu, oraz dodatkowo zakaz opuszczania Poznania, w którym mieszka na stałe, oraz zakaz opuszczania kraju – tłumaczyła Fijałkowska.

W czwartek sędzia Fijałkowska poinformowała, że poręczenie zostało wpłacone.

Arkadiusz Ł. ps. Hoss został nieprawomocnie skazany we wrześniu ub.r. przez Sąd Okręgowy w Poznaniu na 7 lat więzienia za oszustwa dokonane metodą „na wnuczka”. Proces „króla wnuczkowej mafii” trwał ponad dwa lata. Śledczy zarzucali mu udział w grupie przestępczej i wyłudzenie lub próbę wyłudzenia w Niemczech, Szwajcarii i Luksemburgu – w latach 2012-2014 – w sumie kilku milionów złotych w różnych walutach oraz kosztowności: biżuterii, złota i złotych monet. Ofiarami były głównie osoby w podeszłym wieku, często samotne.

Mężczyzna wprowadzał seniorów w błąd, pozorując bliskie pokrewieństwo lub znajomość z nimi. Miał też podawać się m.in. za funkcjonariusza policji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej