RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lotniska z epidemii wyjdą z tarczą (antykryzysową). Jest projekt rządowych dotacji

Przygotowaliśmy projekt rozporządzenia zapewniający dodatkowe wsparcie dla portów lotniczych w ramach rozwiązań tarczy antykryzysowej – poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Zgodnie z założeniami projektu dotację otrzyma 14 lotnisk. Pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dodał, że łącznie na ten rok przewidziane jest ok. 142 mln zł.

Horała: Od czerwca ruszą pasażerskie lotnicze połączenia krajowe

Od 1 czerwca wznowimy pasażerskie połączenia lotnicze w ruchu krajowym; wprowadzone będą procedury bezpieczeństwa na lotniskach i dla pasażerów, w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Przygotowaliśmy dodatkowy mechanizm dotacji dla spółek zarządzających lotniskami. Na ten rok łącznie dla wszystkich lotnisk to jest 142 mln zł. 14 lotnisk będzie uprawnionych do otrzymania tej dotacji – poinformował na konferencji prasowej Horała.

Przekazał, że Ministerstwo Infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia, które określa wykaz lotnisk użytku publicznego, na których należy zapewnić utrzymanie minimalnej gotowości operacyjnej, oraz wymagania, których spełnienie potwierdza taką gotowość.

Napisano w nim, że porty, na których należy zapewnić utrzymanie minimalnej gotowości operacyjnej lotniska, to: Łódź, Chopin w Warszawie, Poznań-Ławica, Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Rzeszów-Jasionka, Szczecin-Goleniów, Katowice-Pyrzowice, Bydgoszcz, Kraków-Balice, Wrocław-Strachowice, Zielona Góra-Babimost, Olsztyn–Mazury, Warszawa/Modlin oraz Lublin.

– Jak tylko Rada Ministrów przyjmie to rozporządzenie, w krótkim czasie – myślę, że to będzie w przyszłym tygodniu – Ministerstwo Infrastruktury przygotuje rozporządzenie już o szczegółowym mechanizmie, zasadach przydzielania tych dotacji – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej