Pseudokibic pobił bezdomnego. Wszystko nagrali jego koledzy [WIDEO]

Bulwersujący jest fakt, że sytuacja miała miejsce w centrum miasta, a nikt nie powiadomił policji (fot. Policja śląska)

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali mężczyznę związanego ze środowiskiem pseudokibiców, który w biały dzień w centrum miasta pobił bezdomnego. Wcześniej zmuszał go, by przed nim ukląkł. Wszystko nagrali telefonem komórkowym koledzy oprawcy. Teraz filmik jest dowodem w sprawie.

Morderstwo na Zoomie. Syn zabił ojca

72- letni mężczyzna został dźgnięty przez swojego syna, gdy uczestniczył w wideokonferencji na Zoomie. Rozmówcy ofiary byli świadkami całego...

zobacz więcej

Jak podają policjanci, do przestępstwa doszło na początku maja w centrum Rudy Śląskiej. W czasie, gdy sprawca okładał 56-letniego bezdomnego, ulicą przejeżdżały samochody, a chodnikiem po drugiej stronie ulicy przechodzili piesi. Nikt jednak nie pomógł bezdomnemu, nikt nie zdecydował się nawet na krótki anonimowy telefon informujący policjantów o zajściu.

Funkcjonariusze namierzyli sprawcę, powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców. Ku zdziwieniu 28-latka, policjanci na jego telefonie znaleźli dwa filmy, które uwieczniły jego wyczyny.

„Napastnik najpierw znęcał się nad bezdomnym, zmuszając go do wykonywania poniżających poleceń, a w kolejnym dniu pobił siedzącego na przystanku 56-latka. Zatrzymany przyznał się od popełnionych przestępstw. Śledczy przedstawili mu dwa zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem” – podkreśla rudzka komenda.

Za uszkodzenie ciała i zmuszanie do określonego zachowania grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej