RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Interwencja w warszawskim ratuszu. Chodzi o duże pieniądze

Politycy PiS pojawili się rano w stołecznym ratuszu. – Złożyliśmy wizytę panu prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu, żeby poznać powody, dlaczego miasto Warszawa zdecydowanie wolniej od innych rozpatruje wnioski o pożyczki dla mikroprzedsiębiorców – informuje w rozmowie z portalem tvp.info Michał Szpądrowski, warszawski radny PiS. Jak się jednak okazało, polityka PO nie było w ratuszu, bo spędza ten dzień w zupełnie innej części Polski.

Była działaczka PO ujawnia. Trzaskowski uruchomi ludzi SokuZBuraka

Na początku roku Aleksandra Wasilewska musiała odejść z PO, bo krytykowała kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Pytamy ją, czy start Rafała...

zobacz więcej

„Pieniądze rządowe czekają, przedsiębiorcy czekają” - napisał w sieci poseł Przemysław Czarnek i poinformował o interwencji poselskiej w stołecznym ratuszu.

Portal tvp.info ujawnił w ostatnich dniach stopień realizacji wniosków o mikropożyczki w miastach wojewódzkich. Polscy przedsiębiorcy moga pozyskać dodatkowe pieniądze dzięki wdrażanej przez rząd tarczy antykryzysowej. Do końca kwietnia rozpatrzono średnio 41 proc. wniosków w tej sprawie.

RAPORT: KAMPANIA 2020

Warszawski ratusz jest w tym zestawieniu na trzecim miejscu od końca. Według ówczesnych danych pożyczki udzielono niecałym 5 proc. wnioskodawców. Dla porównania stopień realizacji wniosków w Opolu wynosi 100 proc., w Gdańsku 99 proc., a Poznaniu – 89 proc.

– Są to pieniądze bardzo ważne. Szczególnie w okresie pandemii warszawiacy ich potrzebują. Niestety widzimy, że ratusz wyraźnie sobie z tym nie radzi. Chcemy więc, jeśli jest taka możliwość, a pan prezydent jest w pracy, zajrzeć do dokumentów i dowiedzieć się, dlaczego zdaniem ratusza rozpatrywanie tych dokumentów idzie tak wolno, wolniej niż w innych miastach wojewódzkich – wyjaśnia w rozmowie z nami Michał Szpądrowski.

Minister pracy: Warszawa niesprawnie wypłaca mikropożyczki

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odniosła się w czwartek do ujawnionego przez portal tvp.info faktu, że warszawski ratusz nie nadąża z...

zobacz więcej

Ocenia, że chociaż kampania przed wyborami prezydenckimi formalnie jeszcze się nie zaczęła, Rafał Trzaskowski „zamiast zająć się interesami mieszkańców, walczy już o Pałac Prezydencki”.

– Jeżeli pan prezydent Trzaskowski ma czas, bo tak chętnie wychodzi z ratusza na różne konferencje prasowe i spotkania sztabowe, to oczekujemy, że na poważnie zajmie się pracą urzędu. Dlaczego? Bo ten urząd po prostu teraz nie działa. Jeżeli będziemy mieli, nie daj Boże, takiego prezydenta kraju, to Polacy mogą się po nim spodziewać tego samego, co w ratuszu, czyli słabego zarządzania – komentuje radny.

Szpądrowski ocenia, że Trzaskowski może jest stworzony do aktywności medialnej, ale, jak widać, „nie jest stworzony do ciężkiej pracy”.

Politycy PiS nie zastali Rafała Trzaskowskiego w urzędzie. Jak poinformowali, mimo iż było po godz. 8, w gabinecie nikt nie otwierał.

Chwilę później w sieci pojawił się wpis sztabowców polityka Platformy Obywatelskiej. Wynika z niego, że prezydent Warszawy spędzi piątek w województwie kujawsko-pomorskim.

źródło:
Zobacz więcej