RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Będzie zarzut dla 23-latka, który podtapiał niedźwiedzicę w warszawskim zoo

Młody mężczyzna podtapiał zwierzę, które wskoczyło za nim do fosy okalającej wybieg (fot. Twitter/ Wnukers)

Zarzut znęcania się nad zwierzętami ma usłyszeć 23-latek, który w czwartek po pijanemu wtargnął na wybieg dla niedźwiedzi w warszawskim zoo. Młody mężczyzna podtapiał zwierzę, które wskoczyło za nim do fosy okalającej wybieg – informuje RMF24.

Dramatyczne sceny w Warszawie. Pijany uciekał przed niedźwiedzicą [WIDEO]

Kilka zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie uczestniczyły w akcji ratunkowej na warszawskiej Pradze. Młody mężczyzna wszedł na wybieg dla...

zobacz więcej

Wstępnie zachowanie mężczyzny zakwalifikowano jako wykroczenie, jednak dokładna analiza sprawiła, że prawdopodobnie to, co zrobił, zostanie potraktowane jako znęcanie się nad zwierzęciem. Grożą za to trzy lata więzienia.

Mężczyzna wtargnął na wybieg, a następnie wskoczył do znajdującej się tam fosy. Z relacji świadków wynika, że próbował podtapiać niedźwiedzicę. Potem wspiął się na skałę, gdzie czekał na przyjazd służb.

Okazało się, że miał około półtora promila alkoholu w organizmie.

Z oświadczenia warszawskiego ogrodu zoologicznego wynika, że niedźwiedzica fizycznie „wyszła z tego zdarzenia bez szwanku, ale jest mocno zestresowana”. „Jest niedźwiedziem o przeszłości cyrkowej i do obecności ludzi jest przyzwyczajona, jednak absolutnie nie spodziewała się ataku człowieka. Po zdarzeniu dochodzi do siebie, siedząc w wodzie i porykując nerwowo. Zajmują się nią troskliwi opiekunowie” – czytamy.

źródło:
Zobacz więcej