Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Lek na malarię nie działa. Ta kobieta brała go prawie 20 lat

Kobieta z amerykańskiego stanu Wisconsin zażywała niesprawdzony lek przeciwmalaryczny przez prawie dwie dekady z powodu innej choroby (fot. Paula Bronstein/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Amerykanka, która od 19 lat przyjmuje lek przeciwmalaryczny (hydroksychlorochinę), została zarażona koronawirusem. Miał to być lek, który chroni przed tym zakażeniem. Przyjmuje go, jak mówi, profilaktycznie, nawet prezydent Donald Trump.

Zrezygnował z emerytury, by walczyć z epidemią. Zmarł lekarz zakażony koronawirusem

Nowojorski doktor James „Charlie” Mahoney przełożył swoje przejście na emeryturę, by pomagać w walce z epidemią. Po zakażeniu się koronawirusem...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Kobieta z amerykańskiego stanu Wisconsin zażywała lek przeciwmalaryczny przez prawie dwie dekady z powodu innej choroby.

Mieszkanka Wisconsin powiedziała, że ​​czuła się bezpieczniej, wiedząc, że lek przeciw malarii, który brała od lat, zapobiegnie zachorowaniu na COVID-19.

Jednak zaraziła się koronawirusem. Miała klasyczne objawy choroby. „Kaszel, gorączka bardzo wysoka. Nie mogłam już oddychać” – dodała.

W lekarze wyjaśnili, że to lekarstwo nie zabezpiecza przed COVID-19. Pacjentka chce teraz nagłośnić sprawę i ostrzec wszystkich, którzy podobnie myśleli jak ona.

źródło:
Zobacz więcej