RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 22.05 – jedna piąta Śląska

W ostatnich godzinach na Mazowszu 26 kolejnych osób wyzdrowiało z koronawirusa (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Przyrost nowych zakażeń koronawirusem w województwie mazowieckiem jest pięciokrotnie niższy niż na Śląsku. Ostatniej doby stołeczny region zanotował 46 infekcji wirusem SARS-CoV-2, podczas gdy województwo śląskie – 251. Mazowsze nadal jednak zajmuje drugie miejsce w statystykach dotyczących zakażeń i pierwsze – w tabeli zgonów powiązanych z Covid-19, których odnotowano od początku epidemii tam już blisko 250.

Władze Wuhanu ogłosiły zakaz jedzenia dzikich zwierząt

Władze Wuhanu w środkowych Chinach, gdzie wykryto pierwsze przypadki Covid-19, formalnie ogłosiły w środę zakaz jedzenia dzikich zwierząt oraz...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Największy wzrost zanotował powiat radomski, gdzie w czwartek odnotowano 17 nowych infekcji. Pozostałe potwierdzone zachorowania na Covid-19 z ostatniej doby raportowania to osoby wykazane w powiatach: białobrzeskim (1), kozienickim (3), lipskim (1), łosickim (1), makowskim (1), siedleckim (1), warszawskim (15), wołomińskim (1), wyszkowskim (2) i zwoleńskim (3).

Tym samym – jak wynika z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – łącznie pozytywny wynik badań laboratoryjnych dały testy u 3128 osób.

Mazowiecki sanepid podaje, że w ostatnich godzinach zmarło kolejnych troje pacjentów. W komunikacie Ministerstwa Zdrowia czytamy, że mowa o dwójce pacjentów z Warszawy: kobiecie w wieku 71 lat i 76-letnim mężczyźnie. Z kolei w Radomiu zmarł hospitalizowany tam 70-letni pacjent.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane przekazane w czwartek wieczorem), w skali kraju liczba zakażeń koronawirusem wzrosła już do 20 143. Od początku epidemii odnotowano 972 przypadków śmiertelnych (wzrost o 10).

Od początku epidemii na Mazowszu potwierdzono 245 zgonów powiązanych z Covid-19.

Ekspert: Szczepionka na koronawirusa nie pojawi się szybko

Nie należy liczyć na szybkie opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusom SARS-CoV-2 – ostrzega jeden z najbardziej znanych specjalistów...

zobacz więcej

Do tej pory odnotowano łącznie 1546 ozdrowieńców, co oznacza, że kolejne 26 osób pokonało koronawirusa.

Mazowiecka WSSE informuje, że kwarantanną domową objęto 13 760 osób, z kolei nadzorem epidemiologicznym – 2481.

Z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 516 pacjentów, z czego 113 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

źródło:
Zobacz więcej