Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Boris Johnson chce zmienić strategię bezpieczeństwa kraju

Premier Boris Johnson w ramach „Project Defense” ma zidentyfikować gałęzie gospodarki uzależnione od zagranicznych dostaw (fot. Aaron Chown/PA Images via Getty Images)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson planuje zmianę strategii bezpieczeństwa kraju, informuje „The Times”. Projekt „Project Defense” przewiduje m.in. identyfikację tych gałęzi brytyjskiej gospodarki, które są najbardziej uzależnione od zagranicznych łańcuchów dostaw – w tym w sferze ochrony zdrowia publicznego.

Koronawirus. Weteran od zbiórki na służbę zdrowia otrzyma tytuł szlachecki

Tom Moore, stuletni weteran wojenny, który zebrał dla brytyjskiej publicznej służby zdrowia (NHS) prawie 33 mln funtów, otrzyma tytuł szlachecki....

zobacz więcej

Celem projektu jest dywersyfikacja linii dostaw, tak aby nie były one już zależne od poszczególnych krajów w zakresie nieżywnościowych artykułów pierwszej potrzeby.

Realizację projektu będzie koordyował minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

W wielu krajach na świecie pandemia koronawirusa spowodowała przerwanie łańcucha dostaw i pokazała skalę powiązań i faktycznego uzależnienia się od Chin, również w takich sferach, jak produkcja lekarstw czy środków ochrony osobistej.

źródło:
Zobacz więcej