RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pendolino wracają do pracy. PKP Intercity przywraca osiem relacji

Pociągi zostały wycofane z kursowania po ogłoszeniu w kraju stanu epidemii (fot. PAP/Leszek Szymański)
Pociągi zostały wycofane z kursowania po ogłoszeniu w kraju stanu epidemii (fot. PAP/Leszek Szymański)

Pociągi Pendolino wracają na tory. Na razie przewoźnik PKP Intercity podjął decyzję o przywróceniu ośmiu relacji na trasie Kraków - Warszawa - Trójmiasto.

PKP Cargo planuje skorzystać z tarczy antykryzysowej

PKP Planuje skorzystać z tarczy antykryzysowej, gdyż z powodu epidemii koronawirusa przewozy spółki w pierwszym kwartale tego roku spadły o 20...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Pociągi zostały wycofane z kursowania po ogłoszeniu w kraju stanu epidemii., ale pod koniec ubiegłego tygodnia spółka podjęła decyzję o przywróceniu niektórych połączeń obsługiwanych przez pociągi Pendolino i bilety pojawiły się we wszystkich kanałach sprzedaży.

Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego, w ofercie znalazły się bilety na połowę dostępnych miejsc. Dzięki temu pasażerowie będą mogli utrzymać niezbędny dystans. Obsługa pociągów rozdaje także środki ochrony, czyli maseczki, rękawiczki i chusteczki.

Składy będą systematycznie dezynfekowane. Pociągi będą czyszczone także podczas jazdy na całej trasie. Dezynfekowane będą newralgiczne elementy, z którymi podróżni mają bezpośredni kontakt, między innymi klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami.

Przewoźnik zapowiada, że następne połączenia zostaną przywrócone po kolejnych decyzjach rządu o luzowaniu obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej