RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

FBI: Atak w bazie lotnictwa marynarki wojennej w Teksasie miał podłoże terrorystyczne

W bazie Corpus Christi doszło w czwartek rano czasu lokalnego do strzelaniny (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Scott Olson/Getty Images)
W bazie Corpus Christi doszło w czwartek rano czasu lokalnego do strzelaniny (zdjęcie ilustracyjne) (fot. Scott Olson/Getty Images)

– Doszliśmy do wniosku, że atak w bazie lotnictwa marynarki wojennej w Teksasie miał podłoże terrorystyczne – powiedziała rzeczniczka Federalnego Biura Śledczego (FBI) Leah Greeves na konferencji prasowej.

USA: Strzelanina w bazie lotnictwa marynarki wojennej

Marynarka wojenna USA poinformowała w czwartek, że w jej bazie lotniczej w Corpus Christi w Teksasie doszło do strzelaniny, a napastnik został...

zobacz więcej

W bazie Corpus Christi doszło do strzelaniny. Uzbrojony napastnik, który otworzył ogień, został – jak poinformowało dowództwo marynarki wojennej – „zneutralizowany”. W strzelaninie lekko ranny został marynarz, który jeszcze ma szybko opuścić szpital.

Leah Greeves powiedziała, że podejrzany nie żyje, ale nie sprecyzowała, czy został on zastrzelony, czy popełnił samobójstwo. Dodała, że w związku ze strzelaniną w bazie Corpus Christi poszukiwana jest jeszcze druga osoba.

Baza morska Corpus Christi w południowym Teksasie jest jednym z największych centrów szkolenia pilotów w Stanach Zjednoczonych. Oprócz amerykańskich pilotów szkolonych jest tam wielu lotników z państw sojuszniczych.

To trzecia strzelanina w bazie lotnictwa marynarki w ciągu kilku miesięcy. W grudniu 2019 r. podobne incydenty miał miejsce na Florydzie i na Hawajach.

Sprawcą ataku na Florydzie był porucznik saudyjskiego lotnictwa, który był w bazie Naval Air Station Pensacola na szkoleniu wojskowym. Zginął po wymianie ognia z dwoma policjantami. W strzelaninie zginęły wtedy cztery osoby.

Kilka dni wcześniej doszło do strzelaniny w bazie w Pearl Harbor na Hawajach; zginęły trzy osoby, w tym napastnik, żołnierz marynarki wojennej USA, który po ataku popełnił samobójstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej