SERWIS

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Hojna łapówka dla urzędnika skarbówki: porsche, bmw i ponad 120 tys. zł w gotówce

Śledczy nie zdradzają co chcieli załatwić przedsiębiorcy, którzy chcieli przekupić urzędnika gdyńskiej skarbówki (fot. flickr/freshoo.com)
Śledczy nie zdradzają co chcieli załatwić przedsiębiorcy, którzy chcieli przekupić urzędnika gdyńskiej skarbówki (fot. flickr/freshoo.com)

Ponad 125 tys. zł w gotówce oraz luksusowe porsche i bmw, to łapówki jakie mieli wręczyć trzej biznesmeni urzędnikowi Urzędu Skarbowego w Gdyni. Przedsiębiorcy ci zostali właśnie zatrzymani przez agentów CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Gdańsku. To efekt śledztwa w sprawie korupcyjnych powiązań oszustów gospodarczych z urzędnikami fiskusa.

CBA zatrzymało znanego adwokata i małżeństwo

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby – znanego szczecińskiego adwokata, byłego policjanta i jego żonę – w śledztwie dotyczącym powoływania się na...

zobacz więcej

Zatrzymania miały miejsce w minioną środę. Agenci CBA ujęli trzech przedsiębiorców działających na Pomorzu. W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku, cała trójka usłyszała zarzuty „udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, pracownikowi organu państwowego – Urzędu Skarbowego w Gdyni”. Grozi za to do 12 lat więzienia.

Śledczy nie chcą zdradzić, co chcieli załatwić przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się przekupić urzędnika gdyńskiej skarbówki. Sprawa musi dotyczyć ogromnych sum, skoro zdaniem prokuratury, biznesmeni wręczyli starszemu poborcy podatkowemu: 125.5 tys. złotych w gotówce oraz luksusowe porsche i bmw.

Wobec dwóch podejrzanych prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Trzeci podejrzany musi zapłacić 200 tys. zł poręczenia majątkowego. Zastosowano wobec niego także dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Zatrzymania są efektem śledztwa Prokuratury Regionalnej dotyczącego przestępstw gospodarczych i korupcji. Jeden z ważniejszych wątków postepowania, dotyczy przyjmowania łapówek przez starszego poborcę podatkowego z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdyni.

Urzędnik został zatrzymany w grudniu 2018 r., razem z dwoma trójmiejskimi przedsiębiorcami, którzy wystawili fikcyjne faktury na łączną kwotę ponad 1,3 miliona złotych.

źródło:
Zobacz więcej