RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prof. Zembala z uznaniem o ministrze Szumowskim. Poseł KO: Nie jest zaznajomiony [WIDEO]

Na antenie TVN24 prof. Marian Zembala, minister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz pochwalił rząd Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego za walkę z koronawirusem. Co na to Koalicja Obywatelska? – Ja mam wrażenie, że jednak pan profesor nie jest w pełni zaznajomiony z obszarem działalności całego resortu zdrowia. Wtedy, kiedy alarmowaliśmy, że epidemia zagraża Polsce i Polakom, pana ministra nie było na stanowisku. Był wtedy na feriach – powiedział portalowi tvp.info poseł KO Mirosław Suchoń.

B. minister rządu PO-PSL w TVN24: chylę czoła przed Morawieckim i Szumowskim

„Olbrzymie zaangażowanie niespotykane. Chylę czoła dla jego wysiłku. Mówię o premierze Morawieckim, to człowiek na trudne czasy. Wiem, że niektórym...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Warto byłoby, żeby minister Szumowski rzeczywiście dorastał do tej opinii. Oczekujemy pełnego, dogłębnego wyjaśnienia tych wszystkich kwestii, które interesują opinię publiczną, czyli procedury zakupu maseczek czy też tych firm, które są zaprzyjaźnione z administracją – dodał Suchoń.

– Proszę, żebyśmy w trudnym czasie pandemii łączyli siły. Olbrzymie zaangażowanie premiera, niespotykane. Chylę czoło dla jego wysiłku. Mówię o premierze Morawickim. Człowiek na trudne czasy. Ja wiem, że niektórym się to nie będzie podobało, ale mówię to szczerze. Stanął z twarzą. Tak samo Szumowski. Jak zmienicie, kochani, Szumowskiego, to ostrzegam: drugiego mądrego, podobnego, odważnego nie będzie – mówił w TVN24 prof. Zembala.

– Ciszej nad tą trumną propagandy Platformy. W moim przekonaniu to jest jeden z najbardziej bolesnych strzałów, jaki Platforma przyjęła w ostatnim czasie, czyli w okresie pandemii. Profesor Marian Zembala, który razem z profesorem Religą kiedyś zakładał klinikę przeszczepów serca, jest jednym z ojców przeszczepów serca w Polsce, dzisiaj wybrał solidarność z polskimi pacjentami, lekarzami, ratownikami medycznymi, pielęgniarkami, a nie taką plemienną solidarność partyjną – skomentował europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Szumowski: SMS-y do ministerstwa wysyłali politycy opozycji, celebryci i przedsiębiorcy

– Minister Cieszyński pokazał dzisiaj, jak wyglądała rzeczywistość. A wyglądała tak, że SMS-y do ministerstwa wysyłali posłowie, celebryci i...

zobacz więcej

– Nie chcę się wypowiadać na temat słów pana profesora Zembali, natomiast patrzę na to jako obywatel i polityk. To musi być wyjaśnione, ponieważ w tle są bardzo duże kontrakty za grube miliony – stwierdził poseł Lewicy Tomasz Trela. Zwróciliśmy uwagę parlamentarzyście, że firma brata ministra Szumowskiego, której działalność tak bulwersuje opozycję, zdobywała wielomilionowe kontrakty również podczas rządów PO-PSL. – Jeżeli były te kontrakty, to trzeba to wszystko dokładnie sprawdzić – odpowiedział Trela.

– Wszyscy obserwujemy, jak niekwestionowanym autorytetem cieszy się w tej chwili pan minister Szumowski. Wszystkie badania opinii publicznej pokazują, że bardzo wysoko są oceniane jego kwalifikacje. Wielu środowiskom zależy na tym, żeby podkopać to zaufanie do ministra Szumowskiego. Olbrzymie zaufanie, bo minister znajduje się w pierwszej trójce polityków z największym poparciem – stwierdził poseł PiS Tomasz Rzymkowski.

– W sukurs panu profesorowi Szumowskiemu przyszedł pan profesor Zembala, wielki autorytet w świecie medycyny, ale również osoba, która była posłem Platformy Obywatelskiej w poprzedniej kadencji. Pan profesor wyraził się bardzo pozytywnie o pracy zawodowej ministra Szumowskiego, ale również i jego dokonaniach w walce z koronawirusem. Podobne oceny wyraził w stosunku do pana premiera Morawieckiego. Pytanie, kiedy politycy Platformy Obywatelskiej i dziennikarze TVN-u zaatakują profesora Zembalę – skomentował poseł PiS Jan Mosiński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej