RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Morawiecki: Szumowski walnie się przyczynił do walki z koronawirusem

Szef rządu był pytany o stanowisko w sprawie ostatnich doniesień medialnych dotyczących ministra zdrowia (fot. PAP/Paweł Supernak)
Szef rządu był pytany o stanowisko w sprawie ostatnich doniesień medialnych dotyczących ministra zdrowia (fot. PAP/Paweł Supernak)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest osobą, która walnie przyczyniła się do walki z koronawirusem; to jego decyzje, by kupować sprzęt, gdzie tylko się da doprowadziły do tego, że mieliśmy w służbie zdrowia dużo lepszą sytuację niż znacznie bogatsze od nas państwa – ocenił premier Mateusz Morawiecki.

Premier podał termin wyborów

Wybory prezydenckie planujemy na 28 czerwca; późniejszy termin nie byłby wskazany ze względu na upływającą kadencję obecnego prezydenta –...

zobacz więcej

Szef rządu podczas czwartkowej wizyty w Zambrowie (Podlaskie), gdzie odwiedził firmę „Monolit” był pytany przez dziennikarzy o stanowisko w sprawie ostatnich doniesień medialnych dotyczących ministra zdrowia.

– Minister Szumowski jest osobą, która walnie przyczyniła się do znacznie lepszej walki z kryzysem koronawirusa niż w wielu innych państwach – odparł premier.

Wskazał w tym kontekście na takie kraje jak Belgia, Francja, Hiszpania oraz Włochy. – Tam zapaść służby zdrowia w najbogatszych państwach świata była i jest zauważalna, a w niektórych jest po prostu ogromna i bardzo szeroko krytykowana – dodał.

Szef rządu zwrócił uwagę, że to właśnie decyzje ministra Szumowskiego, by chronić każde życie, zdrowie Polaków, „kupować sprzęt, gdzie tylko się dało, doprowadziły do tego, że mieliśmy w służbie zdrowia dużo lepszą sytuację niż znacznie bogatsze od nas państwa”.

– Wszystkie decyzje, które podejmowaliśmy – podejmowałem również ja, Rada Ministrów, podejmował Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego – poszukując masek, maseczek, gogli, kombinezonów, respiratorów po całym świecie, bo to był towar najbardziej deficytowy – mówił szef rządu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej