RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katarzyna Kiedrzynek podpisała kontrakt z VfL Wolfsburg

Kapitan reprezentacji Polski jest uznawana za jedną z najlepszych bramkarek na świecie (fot. arch.PAP/Piotr Polak)

Reprezentantka Polski w piłce nożnej Katarzyna Kiedrzynek podpisała kontrakt z VfL Wolfsburg. Bramkarka z niemieckim klubem związała się umową ważną do 30 czerwca 2023 roku. Kiedrzynek, która otrzymała numer 77, będzie jednak mogła reprezentować barwy Wolfsburga dopiero od nowego sezonu.

Katarzyna Kiedrzynek żegna się z PSG. Nagrała wzruszający film

Reprezentantka Polski w piłce nożnej Katarzyna Kiedrzynek poinformowała, że odchodzi z Paris Saint-Germain. Bramkarka występowała w znanym...

zobacz więcej

Poprzednio 29-letnia Kiedrzynek przez siedem lat reprezentowała barwy Paris Saint-Germain. W ekipie pięciokrotnych mistrzyń Niemiec dołączy do innej reprezentantki Polski, Ewy Pajor.

Kapitan reprezentacji Polski jest uznawana za jedną z najlepszych bramkarek na świecie. W barwach PSG dwukrotnie grała w finale Ligi Mistrzyń - w 2015 i 2017 r.

– Jestem bardzo dumna, że mogę założyć koszulkę VfL Wolfsburg. Mimo że kobiecy futbol w Europie ostatnio rozwija się i jest coraz więcej atrakcyjnych klubów, to Wolfsburg pozostaje jednym z największych. Również kobieca Bundesliga jest jedną z najlepszych lig na świecie. Gdy podjęłam decyzję o opuszczeniu PSG po siedmiu latach, Wolfsburg był moim pierwszym wyborem – powiedziała Kiedrzynek.

Dodała, że gdy grała przeciwko tej drużynie, zawsze była pod dużym wrażeniem wysokiego poziomu profesjonalizmu i siły psychicznej VfL Wolfsburg. – Teraz nie mogę się doczekać, aby być częścią tego klubu, poznać nową kulturę. Oczywiście chcę zdobywać też kolejne trofea – oświadczyła Kiedrzynek, którą cytuje oficjalna stronę klubową aktualnego mistrza Niemiec.

W czwartek Niemiecki Związek Piłki Nożnej (DFB) po spotkaniu z klubami poinformował, że rozgrywki Bundesligi kobiet, przerwane z powodu pandemii koronawirusa, zostaną wznowione 29 maja. W tabeli zdecydowanym liderem jest VfL Wolfsburg (46 pkt), który zanotował aż 15 zwycięstw i jeden remis. O osiem punktów wyprzedza Bayern Monachium.

źródło:

Zobacz więcej