RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

B. minister rządu PO-PSL w TVN24: chylę czoła przed Morawieckim i Szumowskim

Jak zmienicie Szumowskiego, to ostrzegam, to drugiego podobnego, mądrego, odważnego nie będzie – mówił prof. Zaremba (fot. PAP/Hanna Bardo, Radek Pietruszka)
Jak zmienicie Szumowskiego, to ostrzegam, to drugiego podobnego, mądrego, odważnego nie będzie – mówił prof. Zaremba (fot. PAP/Hanna Bardo, Radek Pietruszka)

„Olbrzymie zaangażowanie niespotykane. Chylę czoła dla jego wysiłku. Mówię o premierze Morawieckim, to człowiek na trudne czasy. Wiem, że niektórym to się nie spodobało, ale mówię to szczerze. To samo Szumowski. Jak zmienicie Szumowskiego, to ostrzegam, drugiego podobnego, mądrego, odważnego nie będzie – te słowa padły dziś na antenie TVN24 z ust byłego ministra zdrowia w rządzie Ewy Kopacz, prof. Mariana Zembali.

Szumowski: SMS-y do ministerstwa wysyłali politycy opozycji, celebryci i przedsiębiorcy

– Minister Cieszyński pokazał dzisiaj, jak wyglądała rzeczywistość. A wyglądała tak, że SMS-y do ministerstwa wysyłali posłowie, celebryci i...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Marian Zembala, wybitny kardiochirurg, kierował resortem tylko przez kilka ostatnich miesięcy drugiej kadencji PO-PSL, w lecie i na jesieni 2015 r. Następca Ewy Kopacz i Bartosza Arłukowicza – to oni, kolejno, byli ministrami zdrowia od 2007 do 2015 r. – bronił na antenie prywatnej telewizji obecnego ministra, a także szefa rządu.

Mówiąc o Łukaszu Szumowskim podkreślał, że ten już jako młody lekarz imponował mu swoją uczciwością.

Dziennikarz prowadzący starał się interweniować. Pytał o tak zwaną „aferę maseczkową”, o to, czy były zapasy w magazynach, czy Polska była gotowa na koronawirusa.

Nie było żadnego kraju wśród znacznie bogatszych od nas, który byłby przygotowany na tę pandemię – odparł jednoznacznie prof. Zembala przypominając chaos, jaki nastąpił w wyniku covid-19 we Włoszech czy w Stanach Zjednoczonych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej