RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jarosław Kaczyński: Ministra Szumowskiego spotkał hejt

Szef Prawa i Sprawiedliwości uwazqa, że „wściekły atak” wynika z wysokiego zaufania społecznego do ministra Szumowskiego (fot. PAP/Leszek Szymański)
Szef Prawa i Sprawiedliwości uwazqa, że „wściekły atak” wynika z wysokiego zaufania społecznego do ministra Szumowskiego (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński nazywał zarzuty pod adresem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego hejtem. Jak powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową, „wściekły atak” spowodowało wysokie zaufanie, jakim darzony jest minister Szumowski, sięgające 70 procent.

Jarosław Gowin reaguje na zarzuty wobec Łukasza Szumowskiego

„Łukasz Szumowski, obejmując urząd wiceministra nauki, poinformował mnie o biznesowej aktywności swojego brata. Z powodu potencjalnego konfliktu...

zobacz więcej

– To rzadko osiągane wyniki. Przez ostatnie trzydzieści lat może trzech, czterech polityków, wzniosło się na ten poziom – ocenił Jarosław Kaczyński.

Szef PiS powiedział, że związana z przedsięwzięciami medycznymi firma badawcza, należąca do brata ministera Szumowskiego, dostawała granty z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że Łukasz Szumowski, jeszcze jako wiceminister, nie miał z tą instytucją nic w spólnego. – Funkcje, jakie pełnił i pełni minister Szumowski, na pewno nie pomogły firmie jego brata – ocenił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się też do zarzutów dotyczących maseczek, które rząd sprowadził do Polski i braku odpowiednich certyfikatów. – Świetnie pamiętam, gdy pojawiało się zagrożenie braku środków w szpitalach. Wtedy trzeba było za wszelką cenę zdobywać wszystko, co można – powiedział Jarosław Kaczyński.

Dodał, że zdarzały się oszustwa, ale „dalej wszystko było zgodnie z prawem”. Jak wskazał, zażądano zwrotu pieniędzy albo dostarczenia właściwych maseczek.

Jarosław Kaczyński odniósł się również do zarzutów związanych z sytuacją majątkową ministra Szumowskiego. Prezes PiS był pytany o sugestie, że minister Szumowski zdecydował się na rozdzielność majątkową z żoną, aby coś ukryć.

– To praktyka spotykana bardzo często. Nie jest łamaniem prawa. Nie ma też powodów, żeby, jeśli ktoś się czegoś dorobił, w momencie, gdy obejmuje stanowisko państwowe, to po prostu tracił – powiedział prezes PiS i dodał, że Łukasz Szumowski ma jego jednoznaczne poparcie. – Uważam, że zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w tym bardzo trudnym czasie – podkreślił prezes PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej